Majitel Makra prodá část svého byznysu kanadské firmě Hudson's Bay | E15.cz

Majitel Makra prodá část svého byznysu kanadské firmě Hudson's Bay

Majitel Makra prodá část svého byznysu kanadské firmě Hudson's Bay
Galeria Kaufhof
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Björn Láczay via Flickr
15. června 2015 • 10:16
Německá maloobchodní společnost Metro prodá svůj řetězec obchodních domů Galeria Kaufhof kanadskému provozovateli obchodních domů Hudson's Bay za 2,825 miliardy eur (77,1 miliardy korun). Oznámila to německá firma, která v České republice provozuje velkoobchody Makro.

Prodej zahrnuje obchodní domy Kaufhof v Německu a obchodní domy Galeria Inno v Belgii a příslušné portfolio realit. V Německu má Kaufhof 120 obchodů a v Belgii 16. Transakce by měla být dokončena do září.

Firma Metro zvažovala prodej svých obchodních domů již delší domu. Firma se chce dále zaměřit na své hlavní obchody cash-and-carry a obchody se spotřební elektronikou. Zisk z prodeje chce použít na snížení dluhu a investice do ostatních oblastí podnikání, uvedla agentura DPA.

Jedna z nejstarších kanadských firem

Společnost Hudson's Bay byla založena v roce 1670 a mimo jiné provozuje v USA řetězce luxusních obchodů Saks Fifth Avenue a Lord & Taylor. V USA a Kanadě má více než 300 obchodů. Převzetí německých obchodů je prvním vstupem firmy na evropský trh. Podle zdrojů má kanadská společnost v plánu masivní investice do obchodů Kaufhof, plánuje rozšířit jeho internetový prodej a lépe ho propojit s kamennými obchody. V plánu prý nemá uzavírání obchodů ani propouštění, napsala agentura Reuters.

Kanadská firma svoji nabídkou překonala rakouskou firmu Signa, majitele německého konkurenčního řetězce obchodních domů Karstadt. Ten měl v plánu v případě získaní firmy Kaufhof ji spojit s Karstadtem.

Galeria Kaufhof byla založena v roce 1879. V roce 1996 se společnost stala součástí fúze, kterou vznikla firma Metro. Podle svých internetových stránek má přes 21 100 zaměstnanců. Loni tržby firmy činily 3,1 miliardy eur a zisk před zdaněním a úroky 193 milionů eur. Kaufhof a Karstadt dominovaly více než století německému trhu s obchodními domy, mají však problémy přizpůsobit se novým konkurentům, jako je internetový obchod Amazon.com.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!