Majitelé Motorpalu koupili Sporten

E15 exkluzivně Největší domácí výrobce lyží, firma Sporten, má nového majitele. Majoritním akcionářem se stala společnost Wres, jíž ovládají čtyři čeští podnikatelé.

Generální ředitel společnosti Sporten Ján Hudák
17.12.2012 12:39   |  

Značka Sporten zůstane v českých rukách. Jak vyplývá z obchodního rejstříku, firma Wres je vlastnicky a personálně propojená s jihlavskou společností Motorpal, která vyrábí komponenty pro automobilový průmysl.

„Naším cílem je posílit rozvoj firmy a dále budovat pozici značky na trhu. Chceme i do budoucna udržet společnost na technologické špičce v oboru,“ přiblížil záměry nových akcionářů Miroslav Čižík, předseda představenstva a spolumajitel společnosti Wres. Cenu za akvizici se bývalí a noví akcionáři dohodli nezveřejňovat.

Sporten loni vyrobil na 180 tisíc párů lyží, od běžeckých, přes sjezdové, speciální free ski lyže až po snowboardy. Řadí se tak do první světové desítky výrobců. Jeho historie sahá až do roku 1896, kdy se na Vysočině začaly vyrábět v malých dílnách první páry lyží. V roce 1950 byly drobné novoměstské rodinné firmy znárodněny a spojeny do národního podniku Sport Nové Město. Po privatizaci byla firma přejmenovaná na Sporten.


Také čtěte:

Krize dopadla na českého výrovce lyží Sporten. Výrobu sníží o třetinu

Sporten se vrátil k běžkám Artis a je v zisku

Výrobu snowboardů drtí krize


Autor: Marcela Alföldi Šperkerová, Euro

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web