Mall.cz chce zdvojnásobit nabídku, bude prodávat i nábytek nebo módu

Druhý největší tuzemský e-shop Mall.cz čeká letos nárůst obratu meziročně o pětinu. Ve finančním roce 2014/2015 tržby Netretail Holding, mateřské firmy Mall.cz, stouply na 9,75 miliardy korun z osmi miliard o rok dříve. Internetový obchod letos plánuje zdvojnásobit nabízený sortiment na více než 300 tisíc položek. Mall před dvěma týdny také vstoupil na chorvatský trh, jde o šestou zemi, kam expanduje, řekl výkonný ředitel Netretail Holding Vít Endler.

Ilustrační foto
10.2.2016 11:04   |  

Internetový obchod chce letos navýšit počet položek v nabídce z nynějších 170 tisíc na více než 300 tisíc. Posílit by měly například kategorie zboží jako nábytek, sportovní vybavení či móda. Velký potenciál je podle Endlera také u zboží v kategorii dům a zahrada. Největší nárůst poptávky byl loni v kategoriích foto, dům a zahrada, hračky či vybavení domácností.

Mall.cz vstoupil před dvěma týdny na chorvatský trh, v nabídce e-shopu Mall.hr je v tříměsíčním testovacím režimu 10 tisíc produktů. „Tím pokračuje expanze v zemích bývalé Jugoslávie. Zatím Chorvatsko budeme obsluhovat přes náš slovinský tým, nebudujeme tam sklad,“ uvedl ředitel. Jde o šestou zemi, kam obchod vstoupil.

Podíl zahraničních trhů na celkovém obratu společnosti se každý rok zvyšuje. „Již loni se zahraniční pobočky vyrovnaly českému trhu. V letošním finančním roce se podíl ČR dostane pod 50 procent,“ řekl Endler. Nyní obchod kromě Česka působí v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a ve Slovinsku.

Důraz na mobily

V Česku má nyní Mall.cz 18 kamenných prodejen, další by mohla vzniknout v Mladé Boleslavi. Do roku 2017 chce internetový obchod čtyřikrát zvýšit kapacitu svého distribučního centra u Prahy na 150 tisíc expedovaných kusů zboží za den. Loni to bylo průměrně 35 až 45 tisíc kusů, v rekordním dnu o Vánocích pak 57 tisíc kusů.

Společnost chce v budoucnu klást větší důraz na mobilní nakupování. Podíl návštěvnosti přes mobilní zařízení dosáhl loni 23 procent, na tržbách se nákupy přes mobily a tablety podílely z 16 procent. Letos e-shop očekává, že přes mobilní zařízení bude k webu přistupovat 30 až 35 procent zákazníků.

Mall.cz a srovnávač cen Heureka.cz koupila v lednu investiční skupina Rockaway. Obchod financují miliardáři Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investiční skupina PPF. Transakci nyní posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).


Čtěte také:

Rockaway prý kupuje prodejce zájezdů Invia za skoro dvě miliardy

E-commerce Holding zvýšil tržby o čtvrtinu, chystá expanzi do zahraničí

Jeden web na tisíce e-shopů: v Česku se rýsuje unikátní projekt

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web