McDonald's posílí v Rusku, expanduje do odlehlých částí Sibiře | E15.cz

McDonald's posílí v Rusku, expanduje do odlehlých částí Sibiře

McDonald's posílí v Rusku, expanduje do odlehlých částí Sibiře
McDonald's v Moskvě
• 
ZDROJ: Wikimedia Commons (public domain)

ČTK

Americký řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's bude s pomocí nové franšízové smlouvy v Rusku expandovat v odlehlých oblastech jižní Sibiře. Dohoda s ruskou firmou GiD je teprve druhou takovou smlouvou na ruském trhu, kde McDonald's většinu restaurací provozuje ve svém vlastnictví.

Ruský franšízový partner otevře v příštích letech až 20 restaurací McDonald's v Novosibirské a Kemerovské oblasti a v Altajském kraji. „Využití franšízového systému bude novým krokem v rozvoji našeho podnikání a přispěje k dalšímu posílení značky McDonald's v Rusku,“ uvedl šéf ruské pobočky McDonald's Chamzat Chasbulatov.

McDonald's, který vstoupil na ruský trh v roce 1990, má již v zemi přes 500 restaurací ve 120 městech a obsluhuje více než milion zákazníků denně. V USA i v řadě dalších zemí světa využívá franšíz, v Rusku ale svou první franšízovou smlouvu uzavřel až v roce 2012.

Využití franšízového systému bude novým krokem v rozvoji podnikání

Chasbulatov letos v lednu agentuře Reuters řekl, že letos jeho firma otevře v Rusku méně nových restaurací než loni. Prudký pokles hodnoty rublu totiž zvýšil náklady na rozšiřování sítě a omezil poptávku spotřebitelů.

McDonald's za loňský rok rozšířil svou ruskou síť o zhruba 50 nových poboček. Historicky první ruská restaurace McDonald's v centru Moskvy byla loni v srpnu na čtyři měsíce uzavřena kvůli údajnému porušení hygienických a bezpečnostních předpisů. Bylo to v rámci řady podobných kroků po celém Rusku, které byly všeobecně vnímány jako odveta za západní sankce namířené proti Moskvě za její postup v ukrajinské krizi.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!