McDonald's v Česku loni utržil téměř 4,4 miliardy

Řetězci rychlého občerstvení McDonald´s loni v Česku vzrostly tržby o 4,6 procenta na téměř 4,4 miliardy korun. Důvodem vyšších prodejů je kromě tradičních hamburgerů a hranolek i rostoucí zájem o kavárenský sortiment a snídaňová menu. Zisk nebo ztrátu za loňský rok společnost neuvedla.

McDonald's
25.1.2016 16:37   |  

„Česko pro společnost představuje stabilní trh. Již několik let po sobě zde roční tržby přesahují částku čtyři miliardy korun,“ uvedl generální ředitel McDonald ́s ČR Tomasz Rogacz. Pod značkou McDonald´s působí v Česku 93 restaurací, ve kterých se loni prodaly téměř tři miliony kilogramů hranolek a hamburgery z celkem 1,6 milionu kilogramů hovězího masa.

Celosvětově provozuje společnost 36 tisíc restaurací ve stovce zemí světa. V České republice podniká od roku 1992, kdy v pražské Vodičkově ulici otevřela první provozovnu. Zaměstnává více než 5000 lidí po celé ČR a nyní hledá dalších 300 zaměstnanců na hlavní i vedlejší pracovní poměr.

McDonald's zvýšil tržby i zisk, pomohly celodenní snídaně
Americká společnost McDonald's ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o deset procent na 1,21 miliardy dolarů (30,1 miliardy korun). Největšímu světovému řetězci restaurací s rychlým občerstvením pomohlo zavedení celodenní snídaně na americkém trhu, ke zlepšení přispěl i silný růst na trzích jako je Rusko a Čína.

Celosvětové tržby v restauracích, které existují alespoň rok a dají se tedy srovnávat, se ve čtvrtletí zvýšily o pět procent. Analytici v průzkumu společnosti Consensus Metrix v průměru očekávali jejich nárůst o 3,2 procenta.

Ve Spojených státech se tržby v restauracích otevřených déle než 13 měsíců zvýšily o 5,7 procenta. Firma, které roste další konkurence v podobě řetězců Chipotle Mexican Grill a Shake Shack, se snaží získat nové strávníky a v říjnu začala ve svých amerických restauracích nabízet snídaňové menu po celý den.

Čtěte také:

McDonald's prospívá ruská krize. Chce otevřít přes 60 nových restaurací

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Medikamenty jsou příliš levné, některé kvůli tomu mizí z trhu

Medikamenty jsou příliš levné, některé kvůli tomu mizí z trhu

Řadu let se v Česku daří držet veřejné náklady na léky na uzdě. Nejdříve díky systému úředního stanovování cen a úhrad podle těch nejnižších v Evropě, pak díky dohodám Všeobecné… více

Mobilní web