Nejbohatší Francouzka opouští L'Oreal | E15.cz

Nejbohatší Francouzka opouští L'Oreal

Nejbohatší Francouzka opouští L'Oreal
Liliane Bettencourtová
• 
ZDROJ: archiv

ČTK

,

nos

Francouzská společnost L'Oreal, která je největším výrobcem kosmetiky na světě, loni zvýšila čistý zisk o devět procent na 2,4 miliardy eur (zhruba 60 miliard Kč). Firma uvedla, že její správní radu opustí nejbohatší Francouzka Liliane Bettencourtová, kterou nahradí její vnuk Jean-Victor Meyers.

Liliane Bettencourtová (89) vlastní v podniku třicetiprocentní podíl. V říjnu však byla soudním rozhodnutím zbavena svéprávnosti a kontrolu nad jejími obchodními záležitostmi převzala její dcera Françoise Bettencourtová-Meyersová, matka Jeana-Victora Meyerse. Za rozhodnutím soudu stála lékařská zpráva, podle které Bettencourtová trpí určitou formou demence, napsala agentura Reuters.

Nejbohatší Francouzka přišla o kontrolu nad svým životem a majetkem

„L'Oreal loni na kosmetickém trhu, jehož globální trend byl příznivý, dosáhl udržitelného růstu tržeb a potvrdil pozici světové jedničky,“ uvedl generální ředitel podniku Jean-Paul Agon.

Mezi výrobky společnosti L'Oreal patří například šampony Garnier, parfémy Giorgio Armani či kosmetika Lancôme a Maybelline. Firma se snaží rozšiřovat aktivity v Asii a Latinské Americe, protože poptávka v Evropě je nyní pod tlakem kvůli dluhové krizi. „Možná bychom měli v západní Evropě očekávat restrukturalizační opatření,“ uvedl podle agentury Reuters jeden z analytiků.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!