Obrovské americké hračkářství se chystá na český trh | E15.cz

Obrovské americké hračkářství se chystá na český trh

Obrovské americké hračkářství se chystá na český trh
Obrovské americké hračkářství se chystá na český trh
• 

Varšava

,

Bartek Mayer

Společnost Toys "R" Us, jeden z největších světových prodejců hraček a zboží pro děti, plánuje expandovat v regionu střední Evropy. Americká síť hračkářství chystá vstup mimo jiné na český trh.

První obchod ve střední Evropě Toys „R“ Us otevřela ve Varšavě. Je to poprvé za deset let, kdy tato americká společnost vstoupila na nový trh. Nyní má firma v Polsku dvě centra. V letošním roce vznikne několik dalších obchodů, mimo jiné v Krakově a Gdaňsku. „Chceme spustit své pobočky také v České republice, na Slovensku a v Maďarsku,” řekl Antonio Urcelay, vedoucí Toys „R“ Us v Evropě. Uvedl také, že to bude nejdříve v roce 2013. „Předtím budeme muset zajistit dobrou pozici na polském trhu”, vysvetlil Urcelay.

Také čtěte:

Unie chce povolit více rtuti, arsenu a olova v dětských hračkách

O Barbie klesá zájem, Mattel vydělal méně

Toys „R“ Us předpokládá, že bude mít v Polsku až 30 obchodů. V průběhu příštích pěti let to může být zhruba dvacet poboček. Minimální náklady na projekt se odhadují na 200 milionů złotych, téměř 1,2 miliardy korun. V Česku může vzniknout až 10 obchodů Toys „R“ Us. Podobně v Maďarsku. Na Slovensku asi ještě méně.

Americká Toys „R“

Autor: Varšava, Bartek Mayer
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!