Operátoři žádají po ČTÚ odškodnění kvůli pomalému rozhodování sporů

Kvůli pomalému řešení sporů o vyúčtování telekomunikačních služeb čelí Český telekomunikační úřad požadavkům na odškodnění v celkové výši 15,4 milionu korun. Účastníci sporů požádali o odškodnění v 900 případech.

ilustrační foto (Profimedia.cz)
12.5.2013 12:17   |  

Řešení sporů o neuhrazené účty za telefon komplikuje převod agendy z ČTÚ na obecné soudy. Příslušnou novelu telekomunikačního zákona v současnosti teprve schvaluje Poslanecká sněmovna, ČTÚ přitom již na začátku roku na základě nařízení vlády snížil počet pracovníků, kteří spory řešili, ze 100 na polovinu.

Na úřadě nyní leží přes 370 tisíc nedořešených sporů. Souhrnnou dlužnou částku operátoři odhadují na zhruba čtyři miliardy korun. Zhruba 330 tisíc sporů je již po lhůtě, ve které měly být vyřešeny.

ČTÚ loni vydal ve sporech o vyúčtování telekomunikačních služeb 69 tisíc prvostupňových rozhodnutí. Celková sporná částka byla přes 570 milionů korun, v jednom sporu tak průměrně rozhodoval o 8260 Kč.


Čtěte také:

ČTÚ chce aukci co nejrychleji, operátoři varují před nezdarem

Menší pokuty za vypovězení smlouvy? Poslanec Husák chce oslabit operátory

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web