Operátoři žádají po ČTÚ odškodnění kvůli pomalému rozhodování sporů

Kvůli pomalému řešení sporů o vyúčtování telekomunikačních služeb čelí Český telekomunikační úřad požadavkům na odškodnění v celkové výši 15,4 milionu korun. Účastníci sporů požádali o odškodnění v 900 případech.

ilustrační foto (Profimedia.cz)
12.5.2013 12:17   |  

Řešení sporů o neuhrazené účty za telefon komplikuje převod agendy z ČTÚ na obecné soudy. Příslušnou novelu telekomunikačního zákona v současnosti teprve schvaluje Poslanecká sněmovna, ČTÚ přitom již na začátku roku na základě nařízení vlády snížil počet pracovníků, kteří spory řešili, ze 100 na polovinu.

Na úřadě nyní leží přes 370 tisíc nedořešených sporů. Souhrnnou dlužnou částku operátoři odhadují na zhruba čtyři miliardy korun. Zhruba 330 tisíc sporů je již po lhůtě, ve které měly být vyřešeny.

ČTÚ loni vydal ve sporech o vyúčtování telekomunikačních služeb 69 tisíc prvostupňových rozhodnutí. Celková sporná částka byla přes 570 milionů korun, v jednom sporu tak průměrně rozhodoval o 8260 Kč.


Čtěte také:

ČTÚ chce aukci co nejrychleji, operátoři varují před nezdarem

Menší pokuty za vypovězení smlouvy? Poslanec Husák chce oslabit operátory

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Počet odhalených pojistných podvodů se od roku 2010 ztrojnásobil, loni přesahoval 15 a půl tisíce. Vyplývá to z informací poskytnutých projektem Česko v datech. Nedá se ovšem… více

Komerční prezentace
Mobilní web