Penta koupila slovenský web na hodnocení lékařů

Investiční skupina Penta dál rozšiřuje svůj byznys ve zdravotnictví. Na Slovensku kromě největší zdravotní pojišťovny, sítě nemocnic a poliklinik koupila také web Lekar.sk, na němž pacienti hodnotí lékaře.

 Operace (ilustrační foto).
3.7.2014 15:32   |  

Jak informoval slovenský server Trend.sk akvizici za blíže neurčenou cenu Penta uskutečnila prostřednictvím své firmy Mediworx software solutions. A hned vyloučila, že by hodlala ovlivňovat obsah webu.

„Do obsahu portálu nebudeme jako investor zasahovat. O úspěchu projektu od jeho začátku rozhoduje míra jeho nezávislosti a objektivní zpětné vazby od uživatelů. Jakákoli forma cenzury či ovlivňování obsahu tvořeného uživateli by proto bylo kontraproduktivní a poškozovalo by samotný smysl projektu,“ citoval Trend.sk tiskového zástupce Penty Gabriela Tótha.

32 tisíc lékařů

Zakladatelem portálu byl jeho dosavadní hlavní akcionář Martin Šujan. Pětiprocentní podíl v něm držel rovněž Martin Filko, který je ředitelem Institutu finanční politiky na slovenském ministerstvu financí, napsal Trend.sk.

Projekt byl dosud podle jeho zakladatele dotovaný a žil prý z prostředků farmaceutických firem. Přesto zahrnutí téměř 32 tisíc lékařů a 67 tisíc hodnocení svědčí podle Šujana o úspěchu webu.


Čtěte také:

Penta expanduje ve zdravotnictví, na Slovensku rozšiřuje síť nemocnic

Penta našla zálibu ve zdravotnictví: nově chce i polské nemocnice

Penta má zálusk na největší polské soukromé nemocnice

Autor: dnv

Komentáře

Čtěte také

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Rozuzlení soutěže na poskytování telekomunikačních služeb pro více než 66 tisíc zaměstnanců ministerstva vnitra se oddaluje. Proti jejím podmínkám totiž podali námitky dva zájemci… více

Mobilní web