Penta koupila soukromou nemocnici ve Vrchlabí

Investiční skupina Penta koupila soukromou Česko-německou horskou nemocnici Krkonoše ve Vrchlabí na Trutnovsku. Ředitelem nemocnice se stal Ludvík Pelikán, doposud generální ředitel společnosti Penta Hospitals. Cena transakce zveřejněna nebyla. Bývalý ředitel Vladimír Dryml tak se svou nabídkou na odkup nemocnice neuspěl.

 Česko-německá horská nemocnice Krkonoše ve Vrchlabí
8.7.2016 7:36   |  

„Skutečně jsme podepsali kupní smlouvu s vlastníky nemocnice ve Vrchlabí. Čekáme na zápis do obchodního rejstříku a katastru nemovitostí, postupně přebíráme vedení,“ uvedl pro dnešní Hospodářské noviny investiční ředitel Penty zodpovědný za akvizice zdravotnických firem Václav Jirků.

Čtěte více: Penta cílí v Česku na nemocnice. Do konce roku možná ohlásí první akvizici

Podpis kupní smlouvy mezi Pentou a nyní už bývalým majitelem Alexandrem Seidlem ukončil čtyřměsíční bezvládí ve vrchlabské nemocnici, které nastalo po odvolání Vladimíra Drymla z ředitelské funkce. Bývalý senátor Dryml měl o koupi nemocnice také zájem, podporu mu vyjadřovala část zaměstnanců nemocnice.

Dryml podle deníku postup bývalého majitele kritizuje. „Bez doktorů a koncepce neobstojíte a to Penta nemá,“ uvedl. Listu sdělil, že tím pro něj práce ve Vrchlabí skončila. „Myslím, že jsou jiné nemocnice, kde budou mít zájem o mou práci. Chci pracovat s lidmi, kterým mohu podat ruku, to už ve Vrchlabí nepůjde,“ dodal.


Čtěte také:

Skupina Penta plánuje koupit první nemocnici v Česku

Penta zřejmě koupí Nuselský pivovar. Vzniknou byty za dvě miliardy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web