Pivovar Bernard loni dosáhl rekordního zisku

Celý pivní trh v tuzemsku se loni zvedl o pouhých 0,6 procenta a domácí spotřeba dokonce klesla. Rodinný pivovar Bernard přesto hlásí rekordní výsledky. Tržby pivovaru stouply o 7,7 procenta na 450,2 milionu korun, čistý zisk pak vzrostl o 16,5 procenta na 61,2 milionu korun.

 Pivovar Bernard
18.9.2014 6:18   |  

V obou případech je to nejvíce od roku 2001. Tehdy do pivovaru jako strategický partner s polovičním podílem vstoupila belgická pivovarnická skupina Duvel Moortgat ve snaze vytáhnout humpolecký podnik ze ztrát. Čtvrtinové podíly od té doby vlastní Stanislav Bernard a Josef Vávra.

„Růst tržeb byl nejvíce ovlivněn růstem prodeje v Česku jak v supermarketech, tak v gastro provozovnách. Současně posílil i export. Zisk nám stoupl zejména díky poklesu odpisů, a to vlivem již odepsaných velkých investic z předchozích let,“ řekl mluvčí pivovaru Zdeněk Mikolášek.

Celkový výstav piva loni stoupl o 8,8 procenta na 232 tisíc hektolitrů. Bernard se tak po více než dvaceti letech od svého znovuzrození již nevejde do kategorie „malý nezávislý pivovar“ a platí vyšší spotřební daň z piva.

Co se týče plánů na letošní rok, počítá pivovar Bernard s nárůstem tržeb o pět procent, ale s o něco nižším ziskem ve výši 45 milionů korun. Důvodem je vyšší rozpočet pivovaru na marketingové kampaně. „Plán pro tento rok nerevidujeme. Aktuálně nám tržby rostou zhruba o jedenáct procent a zisk vzrostl do července o 7,7 procenta. V tom se však ještě neprojevují plánované zvýšené náklady na reklamní kampaně, které připravujeme na podzim a které nám sníží zisk,“ dodal Mikulášek.


Čtěte také:

Prazdroj zdraží lahve a plechovky, ostatní pivovary ceny nemění

Minipivovary dobývají internet. Se Slevomatem nabízí pivní exkurze

Bernard opustí kategorii malých pivovarů, zaplatí více na daních

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web