Po Prazdoji zdraží pivo i Staropramen | E15.cz

Po Prazdoji zdraží pivo i Staropramen

Po Prazdoji zdraží pivo i Staropramen
5. října 2012 • 10:15
Týden poté, co Plzeňský Prazdoj ohlásil zdražení piva o zhruba tři procenta, zvedne obdobně ceny zlatavého moku i největší konkurent Prazdoje, společnost Pivovary Staropramen. Zdražení se ale nebude týkat například nejprodávanějších padesátilitrových sudů Staropramenu Světlého a Ostravaru Premium.

„Naše společnost byla nucena upravit ceny vybraných balení piv, jelikož došlo k růstu cen vstupních surovin, energií a distribučních nákladů,“ konstatoval mluvčí pivovarů Pavel Barvík. U piv, u nichž se ceny zvýší, se zdražení pohybuje v rozmezí od 40 do 60 haléřů na půllitr.

Barvík doplnil, že zvýšení cen se nebude týkat celého portfolia. Kromě sudového a tankového piva Staropramen upraví také ceny vybraných balených piv, půjde zhruba o polovinu produktů. Konkrétní výrobky, jichž se dotkne, nechtěl mluvčí upřesnit.

:

„Úpravy cen provádíme v různé výši po jednotlivých značkách, baleních a segmentech. Při analýzách nákladů, cen a jejich ekonomických dopadů totiž přistupujeme ke každému výrobku individuálně,“ sdělil Barvík. Zachováním cen u vybraných balení chceme zmírnit dopad změny cen na spotřebitele našich piv a také naše obchodní partnery, dodal.

Upřesnil, že k poslední změně cen sudového a tankového piva došlo loni v polovině prosince a u baleného piva na začátku letošního února.

Autor: čap
 

businessinfo.cz

  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením
  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí