Po Prazdoji zdraží pivo i Staropramen

Týden poté, co Plzeňský Prazdoj ohlásil zdražení piva o zhruba tři procenta, zvedne obdobně ceny zlatavého moku i největší konkurent Prazdoje, společnost Pivovary Staropramen. Zdražení se ale nebude týkat například nejprodávanějších padesátilitrových sudů Staropramenu Světlého a Ostravaru Premium.

ilustrační foto (ČTK)
5.10.2012 10:15   |  

„Naše společnost byla nucena upravit ceny vybraných balení piv, jelikož došlo k růstu cen vstupních surovin, energií a distribučních nákladů,“ konstatoval mluvčí pivovarů Pavel Barvík. U piv, u nichž se ceny zvýší, se zdražení pohybuje v rozmezí od 40 do 60 haléřů na půllitr.

Barvík doplnil, že zvýšení cen se nebude týkat celého portfolia. Kromě sudového a tankového piva Staropramen upraví také ceny vybraných balených piv, půjde zhruba o polovinu produktů. Konkrétní výrobky, jichž se dotkne, nechtěl mluvčí upřesnit.


Čtěte také:

Plzeňský Prazdroj zdražil pivo v průměru o tři procenta

České pivo? Mezi pivovary vládne Morava

Přestávají Češi pít? Prodej lihovin klesá už třetí rok v řadě


„Úpravy cen provádíme v různé výši po jednotlivých značkách, baleních a segmentech. Při analýzách nákladů, cen a jejich ekonomických dopadů totiž přistupujeme ke každému výrobku individuálně,“ sdělil Barvík. Zachováním cen u vybraných balení chceme zmírnit dopad změny cen na spotřebitele našich piv a také naše obchodní partnery, dodal.

Upřesnil, že k poslední změně cen sudového a tankového piva došlo loni v polovině prosince a u baleného piva na začátku letošního února.

Autor: čap

Komentáře

Čtěte také

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Internetová televize Stream TV provozovaná vyhledávačem Seznam.cz hodlá letos navýšit peníze na původní tvorbu. Ještě na jaře server ohlásil zvýšení investic o padesát procent,… více

Komerční prezentace
Mobilní web