Po Prazdoji zdraží pivo i Staropramen

Týden poté, co Plzeňský Prazdoj ohlásil zdražení piva o zhruba tři procenta, zvedne obdobně ceny zlatavého moku i největší konkurent Prazdoje, společnost Pivovary Staropramen. Zdražení se ale nebude týkat například nejprodávanějších padesátilitrových sudů Staropramenu Světlého a Ostravaru Premium.

ilustrační foto (ČTK)
5.10.2012 10:15   |  

„Naše společnost byla nucena upravit ceny vybraných balení piv, jelikož došlo k růstu cen vstupních surovin, energií a distribučních nákladů,“ konstatoval mluvčí pivovarů Pavel Barvík. U piv, u nichž se ceny zvýší, se zdražení pohybuje v rozmezí od 40 do 60 haléřů na půllitr.

Barvík doplnil, že zvýšení cen se nebude týkat celého portfolia. Kromě sudového a tankového piva Staropramen upraví také ceny vybraných balených piv, půjde zhruba o polovinu produktů. Konkrétní výrobky, jichž se dotkne, nechtěl mluvčí upřesnit.


Čtěte také:

Plzeňský Prazdroj zdražil pivo v průměru o tři procenta

České pivo? Mezi pivovary vládne Morava

Přestávají Češi pít? Prodej lihovin klesá už třetí rok v řadě


„Úpravy cen provádíme v různé výši po jednotlivých značkách, baleních a segmentech. Při analýzách nákladů, cen a jejich ekonomických dopadů totiž přistupujeme ke každému výrobku individuálně,“ sdělil Barvík. Zachováním cen u vybraných balení chceme zmírnit dopad změny cen na spotřebitele našich piv a také naše obchodní partnery, dodal.

Upřesnil, že k poslední změně cen sudového a tankového piva došlo loni v polovině prosince a u baleného piva na začátku letošního února.

Autor: čap

Komentáře

Čtěte také

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

V rámci pražské MHD dnes začaly platit změny v provozu tramvají. V Praze změní trasu devět tramvajových linek, přibudou tři nové a 12 linek zůstane beze změny. Náklady na provoz… více

Mobilní web