Pohonné hmoty začaly v Česku poprvé od listopadu zdražovat

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zdražily. Je to poprvé od listopadu. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se proti minulé středě zvýšila o devět haléřů na 26,53 koruny za litr. Naftu řidiči natankují za průměrných 24,94 koruny za litr, což je o 16 haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

 Ilustrační foto
10.3.2016 8:06   |  

Nejdražší pohonné hmoty jsou v Praze. Tamní čerpací stanice nabízí benzin v průměru za 27,16 koruny za litr. Jeho cena se přes sedmadvacetikorunovou hranici dostala ještě na Vysočině, kde Natural stojí 27,13 koruny za litr. Nafta se v metropoli prodává za průměrných 25,96 koruny za litr.

Nejlevněji naopak řidiči natankují v Libereckém kraji. Benzin tam stojí průměrně 25,92 koruny za litr a nafta 24,22 koruny za litr. Paliva zlevňovala nepřetržitě od loňského listopadu. Nejdražší byly pohonné hmoty v období posledních sedmi let v roce 2012, kdy benzin stál v Česku přes 38 korun a nafta 37 korun.


Čtěte také:

Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují, cena nafty klesla pod 25 korun

Výroba příměsí do bionafty byla v Česku nejnižší za šest let

Bloomberg: nástup elektromobilů vyvolá další krach cen ropy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web