Pracovníkům Billy vzrostou platy o čtyři procenta, čeká je i delší dovolená

Zaměstnancům supermarketů Billa se letos zvýší mzdy v průměru o čtyři procenta. Dohodly se na tom odbory s vedením společnosti. Nová kolektivní smlouva zahrnuje také navýšení nároku na dovolenou až o pět dnů nad rámec zákona, v závislosti na počtu odpracovaných let u společnosti. Firma výši mzdy neuvedla.

 Ilustrační foto
16.2.2016 12:27   |  

„Věříme, že nová kolektivní smlouva přinese jistotu a spokojenost na obou stranách,“ uvedl generální ředitel společnosti Jaroslaw Szczypka.

Billa zaměstnává v ČR více než šest tisíc lidí. Společnost v roce 2014 zvýšila v Česku zisk o 62 procent na 339 milionů korun. Tržby stouply o dvě procenta na 21,4 miliardy korun. Supermarkety Billa patří společně s diskontními prodejnami Penny Market do německé obchodní skupiny REWE Group.

Konkurenční obchodní řetězec Albert se letos dohodl s odbory na zvýšení mezd všem zaměstnancům o tři procenta. Odbory na začátku ledna uvedly, že půjde reálně zhruba o zvýšení mezd o 350 korun měsíčně. Průměrné mzdy například pokladních se v Aholdu podle nich pohybují kolem 12 tisíc korun hrubého.


Čtěte také:

Majitel Billy a Penny musí zaplatit 24 milionů, nedodržel dohodu s ÚOHS

Billa v Česku zvýšila zisk o více než 60 procent, vydělala 339 milionů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web