Pracovníkům Billy vzrostou platy o čtyři procenta, čeká je i delší dovolená

Zaměstnancům supermarketů Billa se letos zvýší mzdy v průměru o čtyři procenta. Dohodly se na tom odbory s vedením společnosti. Nová kolektivní smlouva zahrnuje také navýšení nároku na dovolenou až o pět dnů nad rámec zákona, v závislosti na počtu odpracovaných let u společnosti. Firma výši mzdy neuvedla.

 Ilustrační foto
16.2.2016 12:27   |  

„Věříme, že nová kolektivní smlouva přinese jistotu a spokojenost na obou stranách,“ uvedl generální ředitel společnosti Jaroslaw Szczypka.

Billa zaměstnává v ČR více než šest tisíc lidí. Společnost v roce 2014 zvýšila v Česku zisk o 62 procent na 339 milionů korun. Tržby stouply o dvě procenta na 21,4 miliardy korun. Supermarkety Billa patří společně s diskontními prodejnami Penny Market do německé obchodní skupiny REWE Group.

Konkurenční obchodní řetězec Albert se letos dohodl s odbory na zvýšení mezd všem zaměstnancům o tři procenta. Odbory na začátku ledna uvedly, že půjde reálně zhruba o zvýšení mezd o 350 korun měsíčně. Průměrné mzdy například pokladních se v Aholdu podle nich pohybují kolem 12 tisíc korun hrubého.


Čtěte také:

Majitel Billy a Penny musí zaplatit 24 milionů, nedodržel dohodu s ÚOHS

Billa v Česku zvýšila zisk o více než 60 procent, vydělala 339 milionů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Nejstarším žijícím člověkem je patrně Indonésan, který tvrdí, že je mu 145 let. Podle údajů na jeho občanském průkazu se narodil 31. prosince 1870 a místní úřady toto datum… více

Mobilní web