Pražské hotely patří mezi nejlevnější mezi evropskými velkoměsty | E15.cz

Pražské hotely patří mezi nejlevnější mezi evropskými velkoměsty

Pražské hotely patří mezi nejlevnější  mezi evropskými velkoměsty
Hotel Hilton v Praze
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK
try

Praha je jedním z nejlevnějších velkoměst v Evropě z hlediska cen ubytování v hotelech. Praha se umístila na 37. místě ankety s průměrnou cenou 38 euro za noc za dvoulůžkový pokoj. Pouze tři destinace vyšly jako levnější, a to: Bukurešť s 34 €, Sofia 30 € a Kyjev 29 €. za noc.

S tímto výsledkem přišel TravelMag.com ve své anketě, která porovnávala ceny hotelů ve čtyřiceti populárních městech. Porovnávaly se ceny za měsíc září - jednu z nejfrekventovanějších částí roku pro většinu evropských velkoměst.

Do ankety byly zařazeny pouze hotely umístěné v centru města minimálně se třemi hvězdičkami, které navíc měly v průměru pozitivní ohlasy klientů.

Žebříček nejdražších měst z hlediska hotelů vede Milán s průměrnou cenou 135 euro, Stockholm je na druhém místě s 133 eury.

Za zvýšením cen hotelů v Miláně může podle Paula Josepha z TravelMag.com právě probíhající světová výstava Expo 2015, díky níž se průměrné ceny ubytování zvýšily o čtvrtinu.

Hotelový trh v Praze letos jede na vlně nebývalé euforie. Hotely se mohou po dlouhé době pochlubit obsazeností přes 70 procent, zatímco loni to bylo podle statistik STR Global necelých 66 procent.

Pět nejdražších a nejlevnějších velkoměst v Evropě z hlediska ubytování za měsíc září
Městocena v eurech
1. Milán135
2. Stockholm133
3. Mnichov127
4. Amsterdam119
5. Curych116
36. Budapešť39
37. Praha38
38. Bukurešť34
39. Sofia30
40. Kyjev29

Poznámka: Uvedené ceny odráží průměrnou taxu v jednotlivých destinacích za nejlevnější dvoulůžkový pokoj (minimálně tříhvězdičkový) v období mezi 1. a 30. zářím 2015.

Zdroj: TravelMag.com

Autor: ČTK, try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!