Prodejci nábytku se hrnou na internet, zatím hlavně zvětšují sklady

O pětatřicetimiliardový trh s nábytkem se začínají intenzivně zajímat internetoví obchodníci. Zatím je to vidět hlavně na tom že si nábytkářské e-shopy pronajímají čím dál větší sklady.

Přední nábytkářský e-shop Exiteria si pronajal téměř jedenáct tisíc čtverečních metrů ploch v logistickém parku v Jirnech u dálnice D11
21.3.2016 6:54   |  

Internetoví obchodníci se nábytku hlavně kvůli složitější logistice dlouho vyhýbali. Teď se to začíná měnit. E-shop Bonami ze skupiny Miton, který se dosud soustředil hlavně na prodej designových bytových doplňků, se letos hodlá zaměřit i na nábytek. Na konci roku díky tomu slibuje tržby kolem půl miliardy korun. Tedy dvojnásobek loňského stavu. „Trh s nábytkem v Česku má hodnotu kolem 35 miliard korun. On-line obchody mají v tomto segmentu maximálně desetiprocentní podíl, vidíme zde tedy obří potenciál,“ říká spoluzakladatel Bonami Václav Štrupl.

Základnou pro expanzi bude logistický areál v Jenči nedaleko Letiště Václava Havla. Bonami tam nově s developerem Prologis uzavřel za asistence poradenské společnosti 108 Agency smlouvu na pronájem 5800 metrů čtverečních skladu. To je více než čtyřnásobek stávající kapacity.

Co udělá IKEA?

Na opačném konci metropole v Jirnech u dálnice D11 zase vzniká v režii developerské společnosti P3 velké logistické centrum předního nábytkářského e-shopu Exiteria. Opět s pomocí 108 Agency si tam provozovatel obchodů Mabyt a MT nábytek pronajal téměř jedenáct tisíc čtverečních metrů ploch.

Trh rovněž napjatě očekává, kdy se v Česku pustí do prodeje přes internet také jednička v oboru IKEA. Firma dlouhodobě říká, že to je jen otázka času. Naposledy se nechala slyšet, že termín startu on-line prodeje stanovuje zhruba na rok 2018.


Čtěte také:

Čeští nábytkáři se otřepali z krize, vyrobili zboží za 44 miliard

Česká firma dodává nábytek pro zahraniční ambasády

Příběh firmy Moris design: Ze suterénu do světa korporací

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Do Česka minulý týden přijela skupina osmi uprchlíků, které země musí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU. Skupina běženců prošla… více

Mobilní web