Provozovatel Alberta se vrátil k zisku, tržby zvýšil převzetím Sparu

Tržby nizozemského maloobchodního řetězce Ahold v České republice ve třetím čtvrtletí stouply o 5,5 procenta na 10,71 miliardy korun a jeho provozní zisk se vrátil do černých čísel. Firma v tuzemsku provozuje obchody Albert. Vyšší tržby vysvětlila loňským převzetím 49 prodejen konkurenční společnosti Spar.

 Supermarket Albert v Praze.
11.11.2015 8:54   |  

Bez zahrnutí prodeje benzínu na čerpacích stanicích se čisté tržby zvýšily ve srovnání s loňskem o 6,4 procenta. Obě procentuální změny jsou při neměnných směnných kurzech. Provozní zisk Aholdu za třetí kvartál činil 136 milionů korun. Ve stejném období před rokem dosáhla firma v Česku záporného výsledku 106 milionů korun.

Ahold v České republice provozuje supermarkety a hypermarkety Albert. K loňskému 1. srpnu navíc dokončil akvizici ztrátových prodejen Interspar, které v Česku provozovala rakouská společnost SPAR. Ke konci letošního třetího kvartálu firma v Česku provozovala 331 prodejen.

Nizozemská skupina Ahold jako celek zvýšila svůj provozní zisk za tři měsíce do 4. října na 284 milionů eur z 274 milionů eur před rokem. Analytici v průzkumu agentury Reuters čekali provozní zisk 304 milionů eur. Konečný výsledek ovlivnily náklady na restrukturalizaci a související výdaje ve Spojených státech a v Evropě. Odhady ale mírně překonaly čisté tržby, které za tři měsíce do konce září činily 8,44 miliardy eur (228,2 miliardy korun). Čekal se výsledek 8,4 miliardy eur.


Čtěte také:

Tesco v Česku omezilo nonstop otevírací dobu, snaží se šetřit

Malé obchody s potravinami v Česku dál mizí, drtí je velké řetězce

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web