Provozovatel Alberta se vrátil k zisku, tržby zvýšil převzetím Sparu

Tržby nizozemského maloobchodního řetězce Ahold v České republice ve třetím čtvrtletí stouply o 5,5 procenta na 10,71 miliardy korun a jeho provozní zisk se vrátil do černých čísel. Firma v tuzemsku provozuje obchody Albert. Vyšší tržby vysvětlila loňským převzetím 49 prodejen konkurenční společnosti Spar.

 Supermarket Albert v Praze.
11.11.2015 8:54   |  

Bez zahrnutí prodeje benzínu na čerpacích stanicích se čisté tržby zvýšily ve srovnání s loňskem o 6,4 procenta. Obě procentuální změny jsou při neměnných směnných kurzech. Provozní zisk Aholdu za třetí kvartál činil 136 milionů korun. Ve stejném období před rokem dosáhla firma v Česku záporného výsledku 106 milionů korun.

Ahold v České republice provozuje supermarkety a hypermarkety Albert. K loňskému 1. srpnu navíc dokončil akvizici ztrátových prodejen Interspar, které v Česku provozovala rakouská společnost SPAR. Ke konci letošního třetího kvartálu firma v Česku provozovala 331 prodejen.

Nizozemská skupina Ahold jako celek zvýšila svůj provozní zisk za tři měsíce do 4. října na 284 milionů eur z 274 milionů eur před rokem. Analytici v průzkumu agentury Reuters čekali provozní zisk 304 milionů eur. Konečný výsledek ovlivnily náklady na restrukturalizaci a související výdaje ve Spojených státech a v Evropě. Odhady ale mírně překonaly čisté tržby, které za tři měsíce do konce září činily 8,44 miliardy eur (228,2 miliardy korun). Čekal se výsledek 8,4 miliardy eur.


Čtěte také:

Tesco v Česku omezilo nonstop otevírací dobu, snaží se šetřit

Malé obchody s potravinami v Česku dál mizí, drtí je velké řetězce

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web