Provozovatel budějovického obchodního domu pod autobusákem je v insolvenci

Krajský soud zahájil insolvenční řízení s českobudějovickou společností CB Mercury Center. Firma spravuje stejnojmenný obchodní dům v jihočeské metropoli, na jehož střeše je autobusové nádraží. Podle finančního analytika obchodního centra Petra Hommera by však řízení nijak nemělo ohrozit existenci jednoho z největších nákupních center v Českých Budějovicích. Insolvence začala kvůli neuhrazeným platbám stavební společnosti TZB Pro.

CB Mercury Center v Českých Budějovicích
7.3.2016 13:25   |  

„Zpoždění plateb souvisí se změnou ve vedení společnosti a vše se skrz potřebnou administrativu zdržuje. Myslím si, že se nejedná o nic zásadního,“ řekl Hommer. Firmu CB Mercury Center nově vede předseda představenstva Christian Stundner a místopředseda představenstva Zdeněk Syrovátko. Oba jsou ve svých funkcích od 3. února 2016.

Společnost TZB Pro loni podepsala s CB Mercury Center smlouvu na výměnu vzduchotechnické jednotky. Z celkové částky 1,7 milionu korun dluží CB Mercury firmě TZB Pro téměř 700 tisíc korun. Českobudějovický krajský soud nyní vyzývá veškeré věřitele dlužníka, kteří chtějí své pohledávky uplatnit v insolvenčním řízení, aby podali své přihlášky.

Obchodní centrum s autobusovým nádražím na střeše, kam se autobusy dostávají přes nájezdovou rampu, funguje v Českých Budějovicích od roku 2007. Výstavba objektu, který se rozkládá na půdorysu o rozloze jednoho hektaru, stála téměř miliardu korun.


Čtěte také:

Motorpal skončil v úpadku, soud reorganizaci kvůli formalitám nepřijal

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kofola plně ovládla slovinskou Radensku, vykoupila zbylých 120 tisíc akcií

Kofola plně ovládla slovinskou Radensku, vykoupila zbylých 120 tisíc akcií E15 exkluzivně

Valná hromada slovinského výrobce minerálek Radenska schválila návrh majoritního vlastníka, nápojářské skupiny Kofola ČeskoSlovensko, na vytěsnění posledních minoritních akcionářů… více

Komerční prezentace
Mobilní web