Rossignol žije, hlásí jeho zachránce. A myslí na léto | E15.cz

Rossignol žije, hlásí jeho zachránce. A myslí na léto

Rossignol žije, hlásí jeho zachránce. A myslí na léto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Rossignol

Igor Záruba

Francouzská firma Rossignol se po třech letech dostala do černých čísel. Dráha, kterou za tu dobu urazila, začala potácením na pokraji bankrotu, pokračovala změnou majitele a skončila zeštíhlením a několikamilionovým ziskem. Navíc s výhledem na další růst. „Stoupáme vzhůru,“ tvrdí staronový šéf a spoluzakladatel světoznámého výrobce lyží Bruno Cercley pro Handelsblatt.

Dnešní optimista připouští, že když se ohlédne zpátky, má pořád husí kůži. „S tržbami 240 milionů eur jsme byli ve ztrátě 68 milionů,“ připomíná propad v roce 2008. „A aby toho nebylo málo, měli jsme dluhy ve výši 260 milionů. Hotová katastrofa,“ dodává.

V současnosti činí tržby „jen“ něco přes 200 milionů, zmizely zato minusy. Recept byl prostý: převrátit společnost vzhůru nohama.

Zakročil Cercley. Dohodl se s australským finančním investorem Macquarie a koupil „zlomené lyže“ za 40 milionů eur. Motiv byl jasný: Cercley Rossignol v letech 2002 až 2005 řídil a přihlížet pádu bylo nad jeho síly.
Nyní, za vyjasněné oblohy, se Cercley snaží dívat kupředu. „Není dobré být závislý pouze na zimě,“ říká v narážce na konkurenci, která už má „léto“ v programu.

Odpovědí Rossignolu má být nástup do outdoorového segmentu. Konkrétně jde prý o obuv.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!