Rusko se brání dovozu „padělků“, odmítlo 500 tun kuřecího z USA

Rusko zastavilo dovoz více než 500 tun kuřecích stehen ze Spojených států. Jde o součást úsilí zabránit tomu, aby se na ruský trh dostávaly „padělky a zakázané“ potraviny, oznámil ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor.

 Kuřata
2.10.2014 9:42   |  

Úřad zároveň uvedl, že zastavil dovoz více než 70 tun vepřových produktů z Polska a Německa, Mimo to zabránil dovést do země 100 tun jablek, neboť byly nesprávně označeny. Podle listu gazeta.ru bylo ovoce neznámého původu.

Rusko před zhruba dvěma měsíci zakázalo dovoz řady potravinářských výrobků z EU, USA a několika dalších západních zemí, které vůči Rusku uvalily sankce kvůli jeho údajné podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny.

Kromě toho zakázalo i dovoz mléčných výrobků, cibule, čokolády a cukrovinek z Ukrajiny či import některých ukrajinských alkoholických nápojů. Rozhodnutí zdůvodnilo ochranou ruských spotřebitelů.


Čtěte také:

Dodávky ruského plynu na Slovensko klesly o polovinu

Navzdory sankcím: Tatarstán láká české firmy

Financial Times: Putin se stal se rukojmím vlastní bojechtivosti

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web