Rusko se brání dovozu „padělků“, odmítlo 500 tun kuřecího z USA

Rusko zastavilo dovoz více než 500 tun kuřecích stehen ze Spojených států. Jde o součást úsilí zabránit tomu, aby se na ruský trh dostávaly „padělky a zakázané“ potraviny, oznámil ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor.

 Kuřata
2.10.2014 9:42   |  

Úřad zároveň uvedl, že zastavil dovoz více než 70 tun vepřových produktů z Polska a Německa, Mimo to zabránil dovést do země 100 tun jablek, neboť byly nesprávně označeny. Podle listu gazeta.ru bylo ovoce neznámého původu.

Rusko před zhruba dvěma měsíci zakázalo dovoz řady potravinářských výrobků z EU, USA a několika dalších západních zemí, které vůči Rusku uvalily sankce kvůli jeho údajné podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny.

Kromě toho zakázalo i dovoz mléčných výrobků, cibule, čokolády a cukrovinek z Ukrajiny či import některých ukrajinských alkoholických nápojů. Rozhodnutí zdůvodnilo ochranou ruských spotřebitelů.


Čtěte také:

Dodávky ruského plynu na Slovensko klesly o polovinu

Navzdory sankcím: Tatarstán láká české firmy

Financial Times: Putin se stal se rukojmím vlastní bojechtivosti

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané dohodli další investice v Africe za sedmnáct miliard dolarů

Číňané dohodli další investice v Africe za sedmnáct miliard dolarů

Čínské podniky a bankovní domy se předběžně dohodly se svými protějšky z Afriky na spolupráci v oblasti infrastruktury, energetiky nebo informačních technologiích. Hodnota… více

Mobilní web