Samsung přesune do Česka svoje call centrum

Světová jednička na trhu chytrých mobilních telefonů, jihokorejský Samsung Electronics, rozšiřuje svoje aktivity v České republice. Po výměně prezidenta české pobočky letos v lednu společnost přesouvá své zákaznické centrum pro tuzemské a slovenské zákazníky přímo do Česka, uvedl mluvčí Samsungu Jiří Janeček.

Pražská prodejna Samsungu
24.2.2014 8:29   |  

Dosud společnost obsluhovala domácí trh z call centra v Rumunsku. Tamní operátoři sice s tuzemskými zákazníky mluvili česky, přesto se ale Samsung rozhodl, že výhodnější bude mít telefonisty přímo doma. „Zahájení provozu je naplánováno na 1. dubna letošního roku,“ uvedl zástupce korejského obra.

Díky přesunu vznikne v Česku kolem tří desítek nových pracovních míst. „Operátoři budou poskytovat e-mailovou a telefonickou podporu,“ dodal Janeček. Zákaznické centrum bude pro český Samsung provozovat pardubická společnost Lion Teleservices CZ, která se svou značkou Teleperformance a francouzským kapitálem v zádech patří mezi lídry svého oboru v České republice.

Široký záběr a ceněná značka
Samsung kromě mobilních telefonů vyrábí také televize, notebooky, tiskárny, fotoaparáty, domácí spotřebiče nebo zdravotnická zařízení. Zaměstnává zhruba 270 tisíc lidí v 79 zemích světa, ročně skupina utrží kolem 188 miliard dolarů. Tuzemská dcera Samsungu zveřejnila poslední hospodářské výsledky za předloňský rok, kdy z tržeb převyšujících jedenáct miliard korun vytvořila provozní zisk kolem 296 milionů. Podle nejnovějšího žebříčku sestavovaného společností Brand Finance je jihokorejský Samsung – hned za americkým konkurentem Apple – druhou nejhodnotnější značkou světa. Průzkum ji ocenil na téměř na 79 miliard dolarů, což znamená, že si meziročně polepšila o 34 procent.

Čtěte také:

Samsung ukázal nové chytré hodinky, používají operační systém Tizen

Jan Sedlák: Najde v sobě Samsung kousek Applu?

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Dalík dostal za korupci při nákupu pandurů čtyři roky

Dalík dostal za korupci při nákupu pandurů čtyři roky

Za korupci při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu si lobbista Marek Dalík odpyká čtyři roky ve vězení. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud, který o jeden rok… více

Komerční prezentace
Mobilní web