Sazka nabírá dech ke stamilionovým ziskům

Pro skupinu KKCG Karla Komárka je to dobrá zpráva. Sazka sázková kancelář, do níž skupina investovala nejméně pět až šest miliard korun, letos v prvním roce samostatné existence pod novým majitelem vydělá stamiliony korun čistého. „Hrubý provozní zisk EBITDA, jeden z nejdůležitějších ukazatelů výkonnosti firmy, letos s velkou pravděpodobností dosáhne jedné miliardy korun,“ řekl mluvčí „nové“ Sazky Václav Jalovecký.

ilustrační foto
19.12.2012 7:03   |  

Analytik firmy Cyrrus Jiří Šimara očekává letos výnosy Sazky kolem sedmi miliard korun, což je citelný nárůst oproti necelé miliardě za loňský rok. „Za nárůstem výnosů stojí návrat sázejících k hlavním produktům Sazky, zejména ke Sportce, který je vyvolán masivní reklamní kampaní,“ uvedl Šimara. Za 50 týdnů letošního roku lidé utratili za Sportku 3,66 miliardy korun, což je o 186 procent více než loni, ale o 11 procent méně než v roce 2010. Postavení Sportky příliš neohrozily nové číselné loterie Fortuna Loto a Tipšestka, které se objevily loni v červenci. Podíl na trhu dosahuje u Lota asi pět procent, u Tipšestky jsou to desetiny procenta.

Anketa

Sázíte ve Sportce?

Ano, pravidelně   9% Ano, občas   29% Ne, sázím v jiné číselné loterii   4% Ne, nesázím vůbec   58%

V anketě hlasovalo 256 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Společnost Sazka sázková kancelář provozuje loterijní byznys v čele se Sportkou od loňského listopadu, kdy jej koupila za 3,81 miliardy korun. Novou Sazku vlastnily původně rovným dílem skupiny KKCG a PPF, letos na podzim ale Komárek Kellnerovu polovinu odkoupil. Cenu této transakce žádná ze stran nezveřejnila, v médiích se nejčastěji spekuluje o částce mezi 3,5 až šesti miliardami korun.

V roce 2010, v posledním roce existence podniku bez vlivu insolvenčního a konkurzního řízení, vygenerovala stará Sazka vlastněná sportovními svazy čistý zisk 1,4 miliardy korun, což bylo o dvanáct procent více než o rok dříve.
Za loňské dva měsíce provozování loterijního byznysu staré Sazky firma zaznamenala ztrátu 267 milionů korun způsobenou především náklady na převzetí podniku. Srovnávat hospodaření staré a nové Sazky je ale obtížné, neboť se mezitím změnil způsob odvodů. Od letošního Nového roku loterijní a sázkové firmy platí daň z příjmu a dvacetiprocentní loterijní daň.

„Sazka sázková kancelář má ve srovnání s rokem 2010 tržby zhruba na devadesáti procentech, ale náklady klesly o více než šedesát procent,“ podotkl nicméně Jalovecký.


Čtěte také:

Komárek ovládl Sazku, vyplatil Kellnera

Sportovci chtějí žalovat Hušáka pro poškození dobrého jména

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Vesecká v září odejde z ERÚ. V úřadu vydržela necelé dva roky

Vesecká v září odejde z ERÚ. V úřadu vydržela necelé dva roky E15 exkluzivně

Po necelých dvou letech končí své působení na Energetickém regulačním úřadu bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. „O skončení služebního poměru požádala k 1. září… více

Mobilní web