Sázkařská firma Bwin v tichosti zavřela v Česku kancelář. Míří do USA

Jedna z největších světových on-line sázkových kanceláří, firma bwin, vzdala snahy získat českou licenci. Loni na podzim v tichosti zrušila mediální zastoupení i post českého zástupce a přestala také sponzorovat fotbalovou Duklu Praha. Společnost ale dál provozuje sázkové weby v češtině, kterých podle dostupných odhadů využívá několik tisíc Čechů.

 bwin
5.3.2014 6:00   |  

Stát i tuzemské sázkové kanceláře považují kvůli chybějící licenci bwin a další obdobné zahraniční firmy za nelegální. Za rezignací na českou licenci je podle informací deníku E15 snaha rozšířit aktivity v Německu a především zájem firmy získat licenci v USA a vstoupit na tamní burzu. Pro to musí splnit velmi přísné podmínky.

„Ve Státech jsou tak přísné podmínky, že nemůžou působit v zemi, kde nemají národní legální licenci. Spočítali si proto velikost trhu v USA, srovnali jej s Českem a toto je výsledek,“ potvrdil deníku E15 šéf Asociace provozovatelů kurzových sázek Marek Herman.

Rozhodování bwinu mohl ovlivnit i fakt, že od loňska musí sázkové firmy s tuzemskou licencí platit vyšší daně, včetně té loterní ve výši dvaceti procent. Vyjádření bwinu se nepodařilo získat. Podmínky pro získání národní licence považují bwin a další zahraniční on-line sázkové kanceláře za příliš přísné.

Zákon například žádá povinnou fyzickou registraci sázejících v kamenných pobočkách, což bwin i další odmítají. Své podnikání ale v Česku pokládali za legální, neboť to umožňuje směrnice EU o volném pohybu služeb. Česko navíc připravuje další změnu zákona, která by měla nároky na licenci zmírnit. Ani to bwin nepřesvědčilo.

Informaci o konci přímých aktivit bwinu v Česku potvrdil i jeho bývalý zástupce, spolumajitel fotbalové Dukly Praha a bývalý místopředseda Fotbalové asociace Jindřich Rajchl. Podle něho ale konec aktivit firmy v Česku nesouvisí s podobou tuzemských zákonů. „Neopustili jen Česko, ale celou střední a východní Evropu,“ řekl deníku E15 Rajchl. O post přišel i šéf bwinu pro střední a východní Evropu Thomas Tzokas.


Čtěte také:

Thomas Tzokas: Český trh má pro internetové sázení velký potenciál

Déjà vu: Kalousek versus hazard

Vláda chce sázkové společnosti z EU pustit do Česka

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web