Slevomat: Češi chtějí zážitky, zboží už mají dost | E15.cz

Slevomat: Češi chtějí zážitky, zboží už mají dost

Slevomat: Češi chtějí zážitky, zboží už mají dost
Slevomat, web
• 
ZDROJ: msc

msc

Na Čechy letos čekají zážitkové Vánoce. Tvrdí to alespoň největší portál hromadného nakupování Slevomat, podle kterého oproti předešlým rokům lidé výrazně více nakupují zejména zážitkové akce, například rodinné pobyty v aquaparcích, wellness pobyty či kulturní akce. Jen za poslední týden se na Slevomatu prodalo 80 tisíc nejrůznějších vstupenek, pobytů, masáží či degustačních menu.

“Je stále ještě měsíc do Vánoc, ale už nyní vidíme růst prodejů o desítky procent. Lidé nejvíce nakupují rodinné či partnerské pobyty všeho druhu. Nejčastěji jde o zážitky spojené s relaxací, kulturou či sportovním vyžitím,” upozornila ředitelka Slevomatu Marie Chytilová.

Jen v meziročním srovnání jde podle statistik portálu o nárůst prodejů o třicet procent. Nárůst zájmu právě o zážitky je podle vyjádření portálu lehce vysledovatelný: z dlouhodobých statistik prý vyplývá, že Češi jsou již z velké části zasycení hmotnými dary, proto si pak zejména v tom nejužším kruhu chtějí dopřát právě odpočinek, relax či jinou formu zážitku.

Chytilová navíc připomněla, že zájem o zážitky zvýšil teplý podzim a mírný nástup zimy: “Kvůli neobvykle teplému počasí lidé odsunuli tradiční starosti se zimou, včetně nákupu zimního vybavení a oblečení, proto si více mohou dopřát zážitky s rodinou či přáteli.”

Autor: msc
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!