Slevomat prodal majoritní podíl v portálu Zapakatel.cz

Lídr tuzemského trhu slevových serverů Slevomat snížil svůj většinový podíl v trojce na trhu portálu Zapakatel.cz a ukončil s ním spolupráci. Hodnotu transakce firmy neuvedly. Před rokem se oba servery spojily, aby ovládly trh.

 „Zjistil jsem, že jsem se
našel. Slevomat mě opravdu
baví, tohle dítě už nechci dát
nikomu,“ říká Tomáš Čupr.
3.8.2012 14:56   |  

Slevomat dosud vlastnil 51procentní podíl v portálu Zapakatel.cz. Nyní Slevomat odvolal z vedení Zapakatel.cz svého zástupce a ponechá si ve společnosti minoritní podíl pod 25 procent.

Důvodem ukončení spolupráce je rozdílný pohled na podnikání a výši marží. „Namísto krátkodechého cenového podbízení je naším cílem vytváření dlouhodobých, oboustranně výhodných partnerství se zákazníky i obchodními partnery a trvalá udržitelnost a finanční stabilita našich společností,“ uvedl šéf Slevomatu Tomáš Čupr.

Podíl skupiny Slevomat Group na trhu dosahuje nyní 40 procent. Obrat tuzemských slevových serverů letos podle odhadů odborníků přesáhne rekordní tři miliardy korun.


Čtěte také:

Tvrdá konkurence: ze slevových serverů se prý udrží polovina

Tomáš Čupr: Slevomat bude nabízet i velké značky

Konec podvodníků? Slevové servery mají seznam pochybných prodejců


Zákazníci mohou nyní nakupovat zlevněné zboží a služby na 130 slevových serverech, jejich počet letos ale dál rychle klesá. Loni v létě jich bylo přes dvě stovky. „Zůstávají ti, kteří mají sílu poskytovat kvalitní zákaznický servis a další přidanou hodnotu, ať už se jedná o garanci vrácení peněz či ombudsmana řešícího potíže za zákazníka apod.,“ uvedl ředitel vyhledávače slev Skrz.cz Petr Kováčik. Podle něj by letos mohly z trhu odejít desítky portálů.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web