Snídaně po celý den mají spasit zisky McDonald's v USA | E15.cz

Snídaně po celý den mají spasit zisky McDonald's v USA

Snídaně po celý den mají spasit zisky McDonald's v USA
McDonald's
• 
ZDROJ: McDonald's

ČTK

Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's začne od 6. října ve svých provozovnách v USA nabízet snídaně po celý den. Firma i investoři doufají, že tato nabídka pomůže společnosti zvrátit pokles tržeb i počtu zákazníků.

Některé franšízové restaurace se však obávají, že rozšíření nabídky snídaní jim zkomplikuje provoz a zpomalí jejich služby v době, kdy se manažeři zavázali zjednodušit a zefektivnit nabídku řetězce. Kvůli tomu firma uvedla, že regionální provozovatelé mohou omezit nabídku jen na některé položky, podle preferencí lokálních zákazníků.

Společnost doufá, že nabídka snídaní po celý den by mohla přilákat v průměru do jedné restaurace týdně 200 zákazníků navíc. McDonald's má v USA více než 14 tisíc restaurací, napsala agentura Reuters. McDonald's prospíval dokonce i v době recese, kdy se mu podařilo lákat na svou levnou nabídku za dolar. V posledních letech však bojuje s poklesem kvůli měnícím se chuťovým prioritám zákazníků a silné konkurenci. Firma připustila, že si část problémů vytvořila sama kvůli komplikované nabídce a zpožděné reakci na změny preferencí zákazníků.

Ve druhém čtvrtletí klesl firmě čistý zisk o 13 procent na 1,2 miliardy dolarů (28,8 miliardy korun). Celkové příjmy se snížily o deset procent na 6,5 miliardy USD. Tržby v provozovnách otevřených nejméně rok klesly o 0,7 procenta.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!