Snížení nákladů pomohlo Coca-Cole k razantnímu zvýšení zisku

Čistý zisk největšího světového výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil o více než 60 procent na 1,24 miliardy dolarů (29,8 miliardy korun). K lepšímu výsledku pomohlo především razantní snižování nákladů. Zájem o nápoj Diet Coke byl v USA i nadále slabý, mnohem lépe si vedl nápoj Coke Zero, který používá k ochucení jiných sladidel.

Coca-Cola
9.2.2016 14:34   |  

Bez zahrnutí jednorázových nákladů firma vydělala 38 centů na akcii. Zisk tak nepatrně překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 37 centů na akcii. Coca-Cola se snažila dosáhnout vyšších tržeb, k čemuž jí měly pomoci vyšší ceny i rozšíření nabídky například o za studena lisované džusy nebo energetické nápoje.

Provozní příjem se ale snížil o osm procent na deset miliard dolarů. Důvodem byl nepříznivý vliv směnných kurzů a to, že pracovních dnů bylo o šest méně než před rokem.

Coca-Cola také oznámila, že ve Spojených státech dokončí prodej všech svých stáčíren o tři roky dříve, než dosud čekala, a znovu je převede na franšízy. Franšízový program hodlá rozšířit na své stáčírny v Číně. Firma doufá, že jí tato strategie pomůže zaměřit se na lukrativnější aktivity, jako je výroba nápojových koncentrátů.


Čtěte také:

Coca-Cola v Česku vydělává i přes letitý pokles tržeb

Zisk Coca-Coly ve čtvrtletí spadl skoro o třetinu. Poškodil jej silný dolar

V Evropě vznikne díky fúzím největší stáčírna Coca-Coly na světě

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web