Sny o síti prodejen potravin Nowaco padly, pražský obchod se zavřel

S velkou slávou a nadějemi otevíral předloni v červnu jeden z největších obchodníků s potravinami, společnost Bidvest (dříve Nowaco) svou první firemní prodejnu v Praze. Sen o menší síti značkových prodejen pod značkou Nowaco Market ale skončil už po roce a půl. Od ledna je obchod na Havlíčkově ulici naproti Masarykovu nádraží zavřený a v likvidaci a další neplánuje.

Prodejna Nowaco před otevřením
6.1.2016 7:19   |  

„Hlavními důvody uzavření prodejny jsou jednak extrémně vysoký nájem, o jehož snížení nebyl majitel ochoten diskutovat, a následně poměrně přísná účetní pravidla a interní předpisy, které jsme i v této malé prodejně dodržovali,“ řekl deníku E15 generální ředitel české pobočky nadnárodního koncernu Bidvest Bohumil Volf.

„Při sečtení všech nákladů s tím souvisejících jsme dospěli k závěru, že míra vynaložené energie neodpovídá zisku, který jsme očekávali. S výší obratu jsme byli jinak velmi spokojeni, i když tvořil jen 80 procent námi plánovaných čísel,“ dodal.

Pro reprezentační prodejnu si přitom Bidvest vybral z gastronomického hlediska pamětihodné místo. Obchod totiž sídlil v prostorách, ve kterých se od poloviny třicátých let minulého století nacházelo pověstné lahůdkářství U Linků založené již v roce 1911. Lahůdkářství bylo sice v roce 1948 znárodněno, fungovalo ale až do počátku devadesátých let, kdy jej vystřídala banka.

Investice do pražské prodejny a obchodu ve svém sídle v Kralupech nad Vltavou podle dřívějších informací činily asi 30 milionů korun. Nyní Bidvest zůstane u jediné firemní prodejny v Kralupech. Její obrat podle Volfa stoupá a letos by měla být zisková.

„Další plány na otevírání prodejen nemáme. Rozhodli jsme se tento segment podnikání upustit,“ uvedl Volf s tím, že firma se sedmimiliardovým obratem se bude nadále věnovat svému hlavnímu byznysu, tedy výrobě a zpracování potravin a prodeji do maloobchodu a gastronomie. „Do tohoto segmentu plánujeme letos investovat více než čtvrt miliardy korun,“ dodal.


Čtěte také:

Tesco otevřelo dveře prodeji Žabek, síť přesunulo do nové firmy

Tchibu opět klesl zisk o třetinu, snížily se i tržby

Dušan Kutner Autor: Dušan Kütner redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web