Starbucks posílí na klíčovém trhu, koupí svou japonskou pobočku | E15.cz

Starbucks posílí na klíčovém trhu, koupí svou japonskou pobočku

Starbucks posílí na klíčovém trhu, koupí svou japonskou pobočku
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Mike Mozart, Flickr.com (CC BY 2.0)
24. září 2014 • 09:28
Americký řetězec kaváren Starbucks odkoupí do plného vlastnictví svou japonskou pobočku, která patří mezi jeho nejziskovější na světě. Za 60,5 procenta akcií Starbucks Coffee Japan zaplatí společnost se sídlem v Seattlu svému japonskému partnerovi Sazaby League celkem 913,5 milionu dolarů (19,6 miliardy korun), sdělil Starbucks v úterý.

Starbucks Japan funguje od roku 1995 jako společný podnik mezi Starbucks a Sazaby League. Letos v létě přišla Sazaby za Starbucks s návrhem prodeje svého podílu, uvedla agentura Reuters.

Řetězec má v Japonsku kolem 1050 zařízení. Z hlediska tržeb je Japonsko druhým největším trhem řetězce a japonské kavárny mají jedny z nejvyšších ziskových marží na světě. Starbucks uvedl, že plné odkoupení poskytne příležitost zvýšit v Japonsku počet kaváren a rozšířit sortiment, zejména v segmentu kávy v plechovkách a podobných v Japonsku oblíbených produktů.

Starbucks má v současnosti přes 23 tisíc kaváren v 65 zemích světa. V Evropě otevřel první kavárnu v roce 1998 a v roce 2008 vstoupil na český trh.

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!