Supermarkety Alberty zvýšily tržby na 48 miliard, pomohlo převzetí rivala

Tržby společnosti Ahold, která provozuje obchody Albert, stouply loni v Česku meziročně o 15,3 procenta na 48,3 miliardy korun. Finanční rok 2015 byl ale o týden delší, bez jeho zahrnutí tržby rostly o 13,3 procenta. V loňském posledním čtvrtletí se tržby zvýšily o 4,2 procenta.

ilustrační foto
21.1.2016 13:25   |  

Identické tržby s výjimkou prodeje pohonných hmot se v posledním loňském kvartále snížily oproti čtvrtému čtvrtletí 2014 o 0,5 procenta. „V posledním kvartále roku se zlepšil výkon bývalých prodejen SPAR, supermarkety si i nadále vedou dobře,“ uvedla firma.

Konsolidované čisté tržby celé skupiny Ahold činily loni 38,2 miliardy eur, což je o 16,6 procenta meziročně více. Ve Spojených státech vzrostly čisté tržby bez prodeje pohonných hmot při konstantních devizových kurzech meziročně o 4,1 procenta. K růstu obratu pozitivně přispělo to, že konkurence zavírala obchody v New Yorku. Tržní podíl firmy oproti předchozímu roku vzrostl.

Společnost Ahold v roce 2013 na českém trhu podle výroční zprávy téměř zdvojnásobila zisk na 311,6 milionu korun. Tržby společnosti klesly o dvě procenta na 40 miliard korun.


Čtěte také:

Provozovatel Alberta se vrátil k zisku, tržby zvýšil převzetím Sparu

Albert začne přijímat platby pomocí stravenkové karty Ticket Restaurant

Ahold se spojí s konkurenčním řetězcem Delhaize, vznikne evropská čtyřka

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Čím dál větší částky peněz dostávají klienti českých bank až pod nos. Mantrou je zvyšující se strop předschválených půjček, tedy sumy, na kterou zájemce dosáhne bez dalších debat… více

Mobilní web