Švýcaři vypraví zvláštní vlaky pro Číňany, prý ruší ostatní turisty | E15.cz

Švýcaři vypraví zvláštní vlaky pro Číňany, prý ruší ostatní turisty

Švýcaři vypraví zvláštní vlaky pro Číňany, prý ruší ostatní turisty
Železnice na švýcarskou horu Rigi
• 
ZDROJ: Andrew Bossi, Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.5)

ČTK
bru

Horské středisko ve Švýcarsku začne vypravovat speciální vlaky pro čínské turisty. Tímto krokem se snaží zmírnit napětí mezi návštěvníky z Číny a z dalších zemí. Jak napsal švýcarský deník Blick, hlučné davy čínských turistů ruší ty, kdo jezdí na alpskou horu Rigi za klidem a odpočinkem.

Číňané se tlačí v uličkách vlaku, aby si mohli vyfotografovat okolní krajinu, v přeplněných vagónech dochází k „hrubostem“ a někteří turisté byli dokonce viděni, jak plivají na podlahu, popsali situaci švýcarský list.

Návštěvníci z Asie sice pomohli místní železniční trať znovu postavit na nohy, ale podle jejího šéfa Petera Pfennigera „představuje jejich značný počet velkou výzvu“. Téměř polovina návštěvníků na hoře Rigi je nyní z Číny.

Proto se chystají speciální vlaky pro turistické skupiny z Asie a jejich počet by od září měl dosáhnout zhruba dvou desítek týdně. Toalety v těchto vlacích se budou uklízet častěji než obvykle a budou opatřeny názornými návody, jak je správně používat.

Nápad se zatím nesetkal s přílišným pochopením v Číně. Podle deníku Global Times se na čínských sociálních sítích proti opatření zvedla vlna kritiky. Diskutující často upozorňují na to, že Švýcaři by si měli narůstajícího počtu turistů z Asie více vážit, protože pomáhají místní ekonomice.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!