Tarantinův producent udělá z Česka Ameriku, utratí půl miliardy

Jednou z největších filmových produkcí v letošním roce bude v Česku natáčení americko-čínského snímku Chinese Justice American Revenge. Jen v tuzemsku by měli filmaři utratit zhruba půl miliardy korun.

Natáčení ve Studiu Pokrok, ilustrační foto
7.3.2016 7:42   |  

Film přitom provází slovutná jména – vždyť producentem je Michael Shamberg, který spolupracoval s Quentinem Tarantinem na oscarových Pulp Fiction a Nespoutaném Djangovi, na Muži na Měsíci Miloše Formana či Erin Brokovich Stevena Soderbergha.

„Je to příběh, který se odehrává v Asii a v Americe – ale prostředí Spojených států by se natáčelo v Česku,“ řekl v rozhovoru pro deník E15 Radomír Dočekal, ředitel a spolumajitel produkční společnosti Milk and Honey, která bude na natáčení v Česku spolupracovat.

Hlavní roli ztvární hongkongská akční hvězda Donnie Yen, známá z trilogie Ip Man, jednu z hlavních rolí bude mít věhlasný Al Pacino. Snímek byl již zaregistrován u Státního fondu kinematografie se žádostí o poskytnutí pobídky, které v Česku tvoří dvacet procent z uznatelných a utracených nákladů na filmování.

Díky efektům cokoli

K tomu, že si filmaři pro projekt vybrali Česko, podle Dočekala přispěly nejen filmové pobídky zavedené v Česku v roce 2010, ale i technika. „Kdo by to byl řekl před deseti dvaceti lety, že se v Česku bude natáčet Amerika. To bylo nemyslitelné. Nyní díky speciálním efektům si můžete představit cokoli,“ dodal.

K dalším větším projektům bude letos pro Milk and Honey patřit akční snímek ve stylu „heist movie“ The Adventurers/ /Dobrodruzi, v nichž se děj točí kolem plánování a uskutečnění velké loupeže na způsob Dannyho parťáků a dalších. Děj filmu se odehrává v Macau a Evropě, v níž filmaři stráví asi dva a půl měsíce. Většinu času právě v Česku, ale dva týdny také v Cannes, neboť děj se zčásti odehrává i během tamního slavného filmového festivalu.

Rozpočet pro Česko zatím předběžně počítá s částkou 200 milionů korun. I tento projekt byl již zaregistrován u fondu kinematografie se žádostí o filmovou pobídku.


Čtěte také:

Pavel Strnad: Filmové pobídky požaduje nejen Hollywood

Šéf CinemArtu Jeníček: Kina letos utrží nejvíce v historii

Dušan Kutner Autor: Dušan Kütner redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web