Tesco má kupce pro pražské obchodní centrum Letňany

E15 exkluzivně Vlastník řetězce Tesco je těsně před uzavřením dohody s americkým investičním gigantem CBRE Global Investors. Transakce v řádu vyšších miliard korun je na spadnutí v pražských Letňanech.

Obchodní centrum Letňany
14.3.2016 6:55   |  

Maloobchodní řetězec Tesco se tam dostává do závěrečné fáze jednání o prodeji Obchodního centra Letňany, největšího nákupního areálu v Česku. Komplex s téměř dvěma stovkami obchodů na více než 125 tisících metrech čtverečních má podle informací deníku E15 na dosah americký investiční obr CBRE Global Investors. Stejná firma, které v minulosti patřil Tančící dům. V České republice působí ještě s investorem spřízněná poradenská společnost CBRE.

Letňany patří mezi dobře zavedená a fungující obchodní centra. V minulých letech prodělaly modernizaci, Tesco si je rovněž vybralo za testovací areál pro nový koncept hypermarketu. Při takto velkých transakcích je obvyklé, že všechny strany mají podepsanou přísnou mlčenlivost ohledně sdělování jakýchkoli informací.

„V tuto chvíli není nic, co bychom mohli sdělit,“ uvedl tiskový zástupce amerického investora Rudolf Melzer. Informace nekomentovalo ani Tesco.

Nejaktivnější investor

CBRE Global Investors loni investoval do realit přes 21 miliard dolarů, což byl největší objem v historii společnosti. Polovinu z této částky firma utratila v Evropě, hodně aktivní byla právě v retailu. Američtí investoři byli minulý rok na tuzemském trhu v komerčních nemovitostech nejaktivnější ze všech.

Obří obchodní centrum v Letňanech není jedinou nemovitostí, které Tesco v Česku prodává. Na trhu se již objevily pozemky řetězce stejně jako několik nákupních center v regionech. Kroky k možnému prodeji společnost započala též u sítě malých obchodů Žabka.

Tesco vyčleňování majetku do speciálně založených firem vysvětlovalo tím, že jde o „zjednodušení interních postupů“. Rozprodej majetku souvisí se snahou českého i mateřského řetězce zalátat díry v hospodaření. Jeden obchodní dům již Tesco prodalo na Slovensku, další podobná transakce je tam na spadnutí.


Čtěte také:

Příprava prodeje? Tesco oddělilo pět center v Česku do samostaných firem

Tesco prodalo dva slovenské obchodní domy

Tesco v Česku prodělalo další čtyři miliardy. Nepomohly ani vyšší tržby

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Lepší možnosti při hledání bydlení jednání na úřadech, horší při hledání práce. Tak si život romské menšiny představují obyvatelé České republiky. Vzájemným soužitím se zabýval… více

Mobilní web