Tesco v Česku omezilo nonstop otevírací dobu, snaží se šetřit

E15 exkluzivně Maloobchodní řetězec Tesco zrušil 24hodinovou provozní dobu u části svých prodejen ve střední Evropě. V České republice se omezení dotkne celkem 19 hypermarketů. Pouze ve zbylých šesti zůstal nepřetržitý provoz zachován. Společnost si pro letošní rok stanovila cíl najít úspory v celkovém rozsahu 400 milionů liber (15,3 miliardy korun) za rok.

Tesco
5.11.2015 15:57   |  

„Otevírací dobu jednotlivých obchodů vždy přizpůsobujeme potřebám našich zákazníku v daném regionu. Od listopadu došlo k úpravě provozní doby vybraných obchodů v rámci střední Evropy. Nově bude vymezena od 6:00 do 24:00,“ vysvětlil pro E15.cz mluvčí řetězce Václav Koukolíček.

Anketa

Využívali jste noční otevírací dobu Tesca?

ano ne výjimečně

V anketě hlasovalo 762 čtenářů.

další ankety

Tesco v České republice provozuje celkem 203 obchodů, tržby za první finanční pololetí dosáhly necelých 21 miliard korun. Letos do Prahy přesunulo sídlo jednotného vedení pro celou oblast střední Evropy. K úpravě otevírací doby jednotlivých prodejen tak dochází koordinovaně v rámci regionu. V něm se firmě daří zvyšovat tržby, meziročně vzrostly bez prodejů pohonných hmot o 3,2 procenta.

Právě náklady na reorganizaci však podle firmy podkopaly pololetní provozní zisk. Její plán na zlepšení hospodářských výsledků ale prý začíná fungovat. „V Británii pokračujeme ve zlepšování všech aspektů nabídky zákazníkům, což vede k růstu objemu prodeje,“ uvedl generální ředitel společnosti Dave Lewis. „Náš transformační program v Evropě podpořil růst a snížil provozní výdaje. V Asii jsme za obtížných ekonomických podmínek zvýšili tržní podíl,“ dodal.

Tesco je největší maloobchodní společností v Británii a třetím největším maloobchodním prodejcem na světě. Od roku 1996 působí rovněž na českém trhu.

V současnosti má v Česku vedle víc než dvou stovek supermarketů také 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Provozuje také franšízingovou síť Žabka, která čítá přes 100 prodejen. V Česku zaměstnává téměř 14 tisíc lidí.

Kde Tesco zrušilo 24hodinovou otevírací dobu:
Karlovy Vary
Ostrava I
Opava
Prostějov
Hradec Králové
Plzeň
Plzeň
Karviná
Ostrava II
Praha-Skalka
Olomouc
Mlada Boleslav
Kolín
Kladno
Uherské Hradiště
Děčín
Frýdek-Místek
Brno Heršpice
České Budějovice

Čtěte také:

Tesco na prodej? Řetězec řeší svůj osud v Česku

Náklady na reorganizaci podkopaly zisk Tesca, propadl se o polovinu

Tesco začíná ve střední Evropě propouštět manažery

 Jan Vávra Autor: Jan Vávra redaktor E15

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web