Thajsko sází na Prahu, otevře tu informační uzel pro celou východní Evropu | E15.cz

Thajsko sází na Prahu, otevře tu informační uzel pro celou východní Evropu

Thajsko sází na Prahu, otevře tu informační uzel pro celou východní Evropu
Thajsko, Krabi
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Nicolas Vollmer; Flickr.com

David Vagaday

Thajská centrála pro cestovní ruch otevře v Praze zastoupení, které bude propagovat Thajsko v celé střední a východní Evropě. Nyní má tento region na starosti pobočka v německém Frankfurtu, ta už ale nestíhá vyřizovat související agendu. Vedení centrály dokonce kvůli příchodu do Česka a napjatému rozpočtu rozhodlo o snížení počtu kanceláří v Japonsku.

Východoevropská agenda se přesune do Prahy z přehlcené filiálky v německém Frankfurtu nad Mohanem. Nová česká kancelář bude podléhat přímo centrále v Thajsku, která pražské zastoupení zakládá navzdory omezenému rozpočtu. Aby mohla česká kancelář vzniknout, musí Thajci uzavřít pobočku v japonské Fukuoce, čímž sníží účast v Japonsku ze tří na dvě místa.

Vábení turistů

Thajci věří, že díky pražské filiálce přilákají do země víc turistů z celé postkomunistické Evropy. Už teď nárůst poptávky z této části kontinentu patří mezi nejslibnější z celého světa. Loni stoupl počet dovolenkářů ze střední a východní Evropy v Thajsku meziročně téměř o osm procent na 372 tisíc, z toho 36 tisíc bylo Čechů, a cílem je navýšení o dalších 200 tisíc během tří let.

Thajská centrála si podle Marzoukiho vybrala Prahu pro její příhodnou polohu a dobrému propojení se zbytkem regionu. Provoz pobočky odstartuje počátkem příštího roku, přípravy už ale běží v plném proudu.

Sídlo v centru Prahy

V lednu českou metropoli navštívila delegace vedená šéfem centrály Thawatchaiem Arunyikem, která mimo jiné odsouhlasila umístění kanceláře v Paláci Myslbek v ulici Na Příkopě.

„Budeme tam mít informační centrum pro příchozí zájemce o informace i call centrum obsluhující všechny země regionu. Celkem si pronajmeme dvě stě metrů čtverečních kancelářských ploch a další prostory za Prahou na skladování katalogů a různých propagačních předmětů,“ upřesnil Ali Marzouki.

Pražskou filiálku povedou podle něj dva Thajci, ředitel a jeho zástupce, dalšími zaměstnanci pak budou Češi, případně jiní lidé hovořící jazyky ostatních států střední a východní Evropy. Celkem tam má pracovat kolem 12 marketingových expertů a dalších profesí, plus zástupci v terénu, kteří budou působit v přidělených zemích.

Desátá nejnavštěvovanější země světa
Thajsko loni navštívilo 36 tisíc Čechů, což za posledních 12 let představuje nárůst o 15 procent, letos se pak očekává další zvýšení na 40 tisíc. Zájezdy do této exotické země v jihovýchodní Asii nabízí většina cestovních kanceláří, nejvíc ale lidé jezdí s touroperátory Eso Travel, Siam Travel a Time Travel. Z postkomunistických zemí se největší nárůst registruje u polských turistů, kterých do Thajska přijelo loni 70 tisíc, což je oproti roku 2002 o 50 procent více.
Do Thajska podle statistik Světové organizace cestovního ruchu přijelo v roce 2013 přes 26 milionů zahraničních turistů a země se stala desátou nejnavštěvovanější destinací světa, přičemž z první desítky zaznamenala největší nárůst – meziročně o téměř 19 procent. Příjmy z turistiky činily 42 miliard dolarů, což Thajsko zařadilo na 6. místo ve světě, a tvoří kolem sedmi procent hrubého domácího produktu. Propagaci země má na starosti výše zmíněná státní centrála, která je též známa pod anglickým názvem Tourism Authority of Thailand (TAT).

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!