Tipsport posílil v hokeji, koupil agenturu BPA

Největší tuzemská sázková kancelář Tipsport posílila své aktivity v hokeji. Firma, která je generálním sponzorem extraligy a oficiálním sponzorem reprezentace, koupila marketingovou agenturu BPA sport marketing. Agentura je marketingovým partnerem extraligy více než dvě desítky let, sedm let ve stejné oblasti spolupracuje s Českým svazem ledního hokeje.

ilustrační foto
1.3.2016 10:57   |  

„Kvůli finanční konsolidaci potřebovala BPA vstup silného partnera,“ uvedla předchozí majitelka a ředitelka společnosti Jana Obermajerová. O prodeji jednala od loňského roku s více zájemci.

„Jsem ráda, že jednání byla završena právě se skupinou Tipsport, neboť se jedná o silného a korektního partnera,“ dodala. Cena za transakci nebyla zveřejněna. Obermajerová přitom zůstane v čele firmy jako ředitelka i šéfka představenstva.

Společnost BPA sport marketing působí na českém reklamním trhu od roku 1993 a nabízí služby v oblasti marketingu, sponzoringu a reklamy v souvislosti se sportovními projekty, především hokejovými. V současnosti disponuje obchodními a marketingovými právy jak na českou hokejovou reprezentaci, tak na nejvyšší hokejovou soutěž Tipsport extraligu.

Pořádá společenské akce jako Sportovec roku nebo Hokejista sezony a také je provozovatelem webových portálů www.hokej.cz a www.nhl.cz.

BPA sport marketing je firmou, jejíž základní kapitál činil před transakcí 797 milionů korun. Po prodeji ale klesl na dva miliony. Tržby se v posledních čtyřech letech podle výročních zpráv pohybovaly mezi 720 až 880 miliony korun. Co se týče výsledků, střídala ztráty se zisky – v letech 2012 a 2014 dosáhla ztráty třinácti, respektive čtyř milionů korun. V letech 2013 a v loňském roce naopak dosáhla čistého zisku osmdesát a 65 milionů korun.

„Věřím, že finančním zázemím a důvěryhodností přispějeme k celkovému ekonomickému oživení hokejového prostředí,“ uvedl předseda představenstva Tipsportu Vratislav Randa.


Čtěte také:

Sázkové firmy měly loni dobrý rok. I když byl lichý

Podíl online sázek v kurzovém sázení dosahuje zhruba 80 procent

Na hokeji v Pardubicích vás obslouží Wifi číšník


Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko rozpustí prezidentskou stráž, puče se účastnila desetina členů

Turecko po zmařeném puči rozpustí prezidentskou stráž. Oznámil to turecký premiér Binali Yildirim, uvedl v noci na dnešek portál BBC. V souvislosti s pokusem o převrat úřady… více

Mobilní web