Třetina cestovek nedodržuje pravidla, tvrdí obchodní inspekce

Třetina kontrolovaných cestovních kanceláří a agentur nedodržuje při poskytování svých služeb závazné předpisy. Nejčastěji chybují ohledně reklamací, zjistila při loňských kontrolách Česká obchodní inspekce (ČOI). Inspektoři uložili kancelářím a agenturám za pochybení pokuty za více než 700 tisíc korun.

 dovolená, ostrov,
19.2.2016 12:06   |  

„Neúplné nebo klamavé informace o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění reklamace, včetně klamání o délce lhůty k jejímu podání, prokázali inspektoři při každé šesté kontrole,“ uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Poskytovatelé služeb cestovního ruchu podle něj často používají i zakázané nekalé obchodní praktiky, klienty totiž neinformují s náležitou odbornou péčí a pravdivě o zájezdech nebo vybraných destinacích. Stejně často podle Bezecného nedodržují formální náležitosti přijetí a vyřízení reklamace nebo stanovou lhůtu k jejich vyřízení.

Inspektoři loni zkontrolovali 310 cestovních kanceláří a agentur a pochybení zjistili u 117 z nich. Na inspekci se loni obrátilo i na 200 lidí, kteří nebyli spokojeni s nabídkou a úrovní služeb cestovních kanceláří nebo agentur a s následným vyřízením reklamace. Porušení povinností zjistili inspektoři u 36 těchto podnětů.


Čtěte také:

Češi se bojí, chtějí dovolené v Evropě

První letošní krach cestovky: olomoucká Akvila Travel dluží 16 milionů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí

Konzervativci hledají nástupce Camerona, Boris Johnson to být nemusí Fotogalerie

Kandidátů na nového lídra toryů je zhruba pět. Borisi Johnsonovi, který vedl kampaň za odchod Británie z EU, může při konečném rozhodování uškodit právě jeho nekompromisní kritika… více

Komerční prezentace
Mobilní web