Trio Havrlant, Křetínský a Tkáč kupuje lídra knižního trhu | E15.cz

Trio Havrlant, Křetínský a Tkáč kupuje lídra knižního trhu

17. března 2017 • 13:04

Investiční skupina Rockaway pro deník E15 uvedla, že podepsala dohodu o koupi Euromedia Group, vedoucí společnosti na poli knižního trhu. Transakce, která nyní podléhá schválení antimonopolního úřadu, probíhá s finanční podporou Daniela Křetínského a Patrika Tkáče.

Pro Rockaway jde o další strategickou akvizici, kterou naplňuje svou dlouhodobou vizi online alternativy tradičním sektorům. "Knihy a digitální obsah jsou rozhodně obor, který si zaslouží vlastní digitální strategii, navíc trend přesunu prodeje z kamenných knihkupectví na internet stále roste. Jde o specifický obor a chceme k němu tak i přistupovat, bude mít tedy vlastní strategii a stát vedle našich současných aktiv," říká k transakci Robert Chmelař, investiční partner Rockaway, který vede celou transakci.

 

Jakub Havrlant: Mall Group bude do tří let na miliardě dolarů

Euromedia Group patří mezi vedoucí hráče českého knižního trhu, vlastní nakladatelské značky jako Knižní Klub, Ikar nebo Universum. V oblasti velkoobchodu je jednoznačným leadrem.

Transakce je realizována s podporou skupiny Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče a její dokončení podléhá schválení Úřadu pro hospodářskou soutěž. Havrlant, Křetínský a Tkáč ovládají rovněž skupinu Mall Group, která nedávno otestovala použití dronu pro přepravu objednaného zboží.

 

Dron Mall.cz poprvé dopravil balík pomocí dronu. Podívejte se

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!