Tržby Tipšestky klesají, Sazka a Fortuna jí ukazují záda

11.10.2011 6:46   |  

Nůžky mezi Tipšestkou na straně jedné a Sazkou a Fortunou na straně druhé se dále rozevírají. Minulý týden lidé vsadili v Tipšestce 1,35 milionu korun, nejméně za 13 týdnů od jejího startu. Tržby Tipšestky přitom poslední tři týdny stále klesají a nepomáhá ani téměř osmimilionová prémie a kampaň s Leošem Marešem. U Sportky a Fortuny Loto mezitím vklady ze sázek rostou. Vyplývá to z údajů o vkladech, které má deník E15 k dispozici.

Zvyšuje se i celkový objem sázek. Minulý týden lidé prosázeli v číselných loteriích 46,14 milionu korun, což je nejvíce od poloviny července, kdy odstartovala Tipšestka a posléze i Fortuna Loto. Je to však stále jen zhruba polovina toho, co lidé prosázeli jen u Sportky na začátku roku, před tím než se její provozovatel Sazka dostal do insolvence.

Loterii Tipšestka má pomoci průnik do stovek trafik

Ani reklamní kampaň s Leošem Marešem ve vatě či v balíku nezabránila poklesu tržeb loterie Tipšestka. Její provozovatel, sázková kancelář Tipsport, ale o zastavení číselné loterie či razantní úpravě její podoby neuvažuje. Soustředit se však hodlá na zvýšení počtu prodejních míst. „Momentálně pracujeme především na druhé fázi vývoje Tipšestky, a to je její expanze mimo klasickou síť poboček Tipsportu. Máme v plánu rozmístit terminály na několik set prodejních míst, jako jsou například trafiky,“ řekl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.


Čtěte také: Státu se nelíbí chystaná loterie Tipsportu. Firma ji chce bránit i u soudu


Podle šéfa Asociace provozovatelů kurzových sázek Marka Hermana je jedním z důvodů klesajícího zájmu o Tipšestku načasování reklamních kampaní Fortuny a Sazky, které do podpory loterií investují obrovské peníze. Například rozpočet Fortuny Loto pro podzimní kampaň činí podle dřívějších informací firmy pět milionů eur. „Jejich reklamní kampaně zabraly, zatímco u Tipšestky zrovna skončila,“ míní například šéf Asociace provozovatelů kurzového sázení Marek Herman. Druhým důvodem je podle Hermana výše jackpotu. U Sportky činí aktuálně v prvním tahu 4,2 milionu korun a ve druhém 29,9 milionu, u Fortuny Loto je to 16,9 milionu. Jacpot Tipšestky dosáhl maximální výše čtyř milionů, aktuálně činí 960 tisíc; k tomu je ale nutné připočítat možnost výhry prémie 7,77 milionu korun, kterou Tipsport zavedl na začátku srpna.

Tipšestka se na rozdíl od konkurence losuje jen jednou týdně a sázející také nemají možnost hrát přídavnou hru Šance jako u Sportky nebo Šťastné číslo u Lota. Fortuna Loto také nabízí devět výherních pořadí, Sportka pět, zatímco Tipšestka jen čtyři.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2011 v kategorii zpravodajství.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web