Tvrdá konkurence: ze slevových serverů se prý udrží polovina

Slevové servery se v tuzemsku chytly. Češi na nich letos podle odborníků utratí rekordní tři miliardy korun, loni trh zaznamenal obrat 1,8 miliardy. Na internetu ale slevových portálů v současnosti působí příliš mnoho, myslí si ředitel vyhledávače slev Skrz.cz Petr Kováčik. Počet slevových serverů na českém trhu podle něj může na konci roku klesnout ze současných 130 až na 50.

 e-shop, internet
30.7.2012 15:33   |  

Zákazníci mohou nyní nakupovat zlevněné zboží a služby na 130 slevových serverech, jejich počet letos ale dál rychle klesá. Loni v létě jich bylo přes 200. „Zůstávají ti, kteří mají sílu poskytovat kvalitní zákaznický servis a další přidanou hodnotu, ať už se jedná o garanci vrácení peněz či ombudsmana řešícího potíže za zákazníka,“ uvedl Kováčik.

Podle ředitele portálu Slevomat Tomáše Čupra už podvodné servery odpadly a nyní z trhu mizí nepoctivé a nevěrohodné portály. „Snižování počtu serverů úzce souvisí se změnou chování zákazníků, kteří dnes již důvěřují větším slevovým portálům, které jim nabízí garance kvality slevových nabídek,“ uvedl.


Čtěte také:

Konec podvodníků? Slevové servery mají seznam pochybných prodejců

Stále více Čechů řeší dovolenou přes slevové portály

Lidé se probudili z voucherového pobláznění. Mnohé totiž zklamaly


Kováčik očekává, že se počet aktivně působících subjektů ještě zmenší. „Pokud by vývoj aktivních serverů pokračoval v dosavadním trendu, tak na Vánoce 2012 může být přibližně 50 aktivních serverů, což je číslo odpovídající velikosti českého trhu,“ dodal Kováčik.

Nové hity slevových serverů: značková móda a dovolené

Slevové nabídky podléhají sezonním vlivům. V současné době zákazníci nejvíc nakupují poukazy na cestování a venkovní aktivity. Naopak klesá zájem o vouchery z kategorie krása a relaxace, které byly v nabídce slevových portálů od jejich vzniku. Trh tak může být těmito nabídkami již nasycený. Podle statistik Slevomatu se v posledním roce dramaticky zvýšil zájem zákazníků o značkovou módu a letní dovolené.

Slevové servery zveřejnily v červenci na internetu první nepoctivé obchodníky, na které si stěžovali jejich zákazníci. Na stránkách Bloklist.cz se lidé před nákupem mohou ověřit, zda firma nabízející na slevovém portálu své produkty nepatří mezi nespolehlivé prodejce. Veřejně přístupné jsou nyní údaje o prvních 13 z nich.

Systém hromadných slev funguje tak, že snížení ceny obchodníci či poskytovatelé služeb umožní poté, co si produkt zakoupí stanovený počet zákazníků. Lidé získají výrazné slevy a podnikatelé zase zaplní volné kapacity svých služeb nebo prodají zboží starších kolekcí.

Autor: vrb, čtk

Komentáře

Čtěte také

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Daruji za odvoz? Ale jděte, tahle auta se dnes prodávají dokonce dráž než jejich moderní nástupci. Třeba taková „tisícovka“ mění majitele klidně za čtvrt milionu. A zdaleka není… více

Mobilní web