Ubytování v zimních letoviscích doma i venku zdražilo

Češi konečně dočkali vytoužené sněhové pokrývky i na domácích horách. Za ubytování si ale opět připlatí. Ve většině českých, ale i zahraničních lyžařských středisek došlo v porovnání s loňským prosincem ke zdražení. V tuzemsku nejvíce podražil Harrachov, kde si hosté připlatí v průměru o více než 400 korun.

 ilustrační foto
21.1.2016 14:24   |  

Podle hotelového vyhledávače trivago.cz, který přehled sestavil, největší zdražení oproti prosinci v Česku zaznamenal Harrachov, kde nyní za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji zaplatíte průměrně 2108 Kč za noc.

Přes 20procentní zdražení se týká také Rokytnice nad Jizerou. Železná Ruda, odkud se autem pohodlě dostanete na domácí Špičák i na rakouský Velký Javor (Großer Arber) zdražila oproti loňsku o 14 procent, nicméně v porovnání s cenou ubytování v loňském lednu se cena snížila průměrně o osm procent na současných 1513 korun.

Vývoj cen za ubytování v domácích zimních střediscích

Pramen: trivago.cz

Oblíbená zahraniční zimní střediska ve většině případů také zvýšila ceny ubytování. Nejvíce to pocítí turisté v rakouském Ischglu. Tam cena vzrostla oproti prosinci o závratných 47 procent, což znamená, že za noc tu průměrně dáte přes 10 800 korun. I Schladming zdražil, a to o téměř 41 procent.

Slovenská Demänovská Dolina letos také podražila - oproti loňskému lednu si připlatíte o 42 procent - za noc tak v průměru dáte 4973 Kč. To slovenská města Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Martin meziročně zlevnila. Meziročně letos ubytování nejvíce zlevňovalo ve Francii a Itálii.

Vývoj cen za ubytování v zahraničních zimních střediscích

Pramen: trivago.cz


Čtěte také:

Trivago: Pražské hotely jsou v poměru ceny a kvality deváté na světě


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web