ÚOHS povolil sloučení prodejců stavebnin

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil změnu vlastníka prodejen stavebnin Raab Karcher a Platforma v České republice. Celkem 53 prodejen od nadnárodního koncernu Saint-Gobain kupuje slovenská společnost In Group.

Stavebniny Raab Karcher
21.12.2015 14:19   |  

In Group slovenského podnikatele Pavla Kollára, který v Česku vlastní síť prodejen Stavmat Stavebniny, se ze čtyřky na českém trhu se stavebninami stane dvojkou co do počtu prodejen i tržeb.

ÚOHS posuzoval oblast prodeje a distribuce stavebních materiálů, vedl pouze zjednodušené řízení. Návrh na povolení fúze podala společnost RIPROAR Management, jejímž stoprocentním vlastníkem je In Group.

Raab Karcher má v Česku 50 prodejen ve všech krajích. Platforma, která je také součástí koncernu Saint-Gobain, provozuje dva obchody v Praze a jeden v Ostravě. Stavmat Stavebniny nabízí zboží v 21 prodejnách.

„Očekáváme, že smlouva o prodeji vejde v účinnost a společnost IN GROUP fakticky převezme naši společnost na počátku roku 2016,“ uvedl v oznámení na webu staviva.cz obchodní a provozní ředitel Saint-Gobain Building Construction Libor Sonnewend.

Tržní podíl Saint-Gobain v distribuci stavebnin v Česku je kolem sedmi procent. Roční obrat tuzemských obchodů Raab Karcher je zhruba 90 milionů eur (2,4 miliardy korun).


Čtěte také:

Stavební In Group převezme 53 prodejen Raab Karcher a Platforma

Saint-Gobain prodal svou síť obchodů A-Keramika

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web