V Penny Marketu úřadovaly myši. Inspekce obchod zavřela

Inspektoři zavřeli kvůli hlodavcům prodejny v Domažlicích a v Prostějově. Zjistili, že Penny Market v Domažlicích nabízel například okousané zboží zákazníkům. V prodejně Petr Kořínek v Prostějově zase našli myší exkrementy ve všech prostorách provozovny včetně regálů s nebaleným pečivem. Obě provozovny nedostatky odstranily.

 Potraviny po nájezdu hlodavců
21.3.2013 19:35   |  

domažlickém Penny Marketu zjistili inspektoři přítomnost hlodavců zejména při kontrole cukrářských výrobků a polotovarů. Inspekce proto prodejnu uzavřela a zakázala prodej veškerých výrobků se stopami po hlodavcích. „Provozovatel ve spolupráci s deratizační a úklidovou firmou zjištěné nedostatky následující den odstranil, a inspekce proto při opakované kontrole zákaz uvolnila.

Potraviny, které v supermarketu zničili hlodavci

Myší trus a okousané zboží našli inspektoři i v prodejně v Prostějově. „Inspekce konstatovala, že v provozovně nejsou zajištěny hygienické podmínky pro uvádění potravin na trh, neprodleně zakázala užívání prostor,“ uvedl mluvčí SZPI Kopřiva. Díky úklidu inspektoři dnes povolili prodejnu otevřít. Před týdnem inspekce pro rozsáhlý výskyt stop přítomnosti hlodavců v prodejně i na vystaveném zboží uzavřela provozovnu Pekárna Ječnínek ve vestibulu stanice metra Luka v Praze 5. Po opakovaných kontrolách pražský inspektorát SZPI konstatoval odstranění nedostatků a dne 20. března v odpoledních hodinách zákaz uvolnil.


O potravinách čtěte více:

Kontrola potravin i alkoholu v Česku stále selhává, zasáhne EU

Rozhoduje cena. Zájem o polské potraviny nazastavily ani skandály


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web