V Penny Marketu úřadovaly myši. Inspekce obchod zavřela

Inspektoři zavřeli kvůli hlodavcům prodejny v Domažlicích a v Prostějově. Zjistili, že Penny Market v Domažlicích nabízel například okousané zboží zákazníkům. V prodejně Petr Kořínek v Prostějově zase našli myší exkrementy ve všech prostorách provozovny včetně regálů s nebaleným pečivem. Obě provozovny nedostatky odstranily.

 Potraviny po nájezdu hlodavců
21.3.2013 19:35   |  

domažlickém Penny Marketu zjistili inspektoři přítomnost hlodavců zejména při kontrole cukrářských výrobků a polotovarů. Inspekce proto prodejnu uzavřela a zakázala prodej veškerých výrobků se stopami po hlodavcích. „Provozovatel ve spolupráci s deratizační a úklidovou firmou zjištěné nedostatky následující den odstranil, a inspekce proto při opakované kontrole zákaz uvolnila.

Potraviny, které v supermarketu zničili hlodavci

Myší trus a okousané zboží našli inspektoři i v prodejně v Prostějově. „Inspekce konstatovala, že v provozovně nejsou zajištěny hygienické podmínky pro uvádění potravin na trh, neprodleně zakázala užívání prostor,“ uvedl mluvčí SZPI Kopřiva. Díky úklidu inspektoři dnes povolili prodejnu otevřít. Před týdnem inspekce pro rozsáhlý výskyt stop přítomnosti hlodavců v prodejně i na vystaveném zboží uzavřela provozovnu Pekárna Ječnínek ve vestibulu stanice metra Luka v Praze 5. Po opakovaných kontrolách pražský inspektorát SZPI konstatoval odstranění nedostatků a dne 20. března v odpoledních hodinách zákaz uvolnil.


O potravinách čtěte více:

Kontrola potravin i alkoholu v Česku stále selhává, zasáhne EU

Rozhoduje cena. Zájem o polské potraviny nazastavily ani skandály


Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Zakletá soutěž. Rychlotratě míří znovu k ledu

Zakletá soutěž. Rychlotratě míří znovu k ledu

Správa železniční dopravní cesty zrušila soutěž na vypracování studie příležitostí, ze které měly vzejít plány na budování vysokorychlostních tratí (VRT). Informace byla oznámena… více

Komerční prezentace
Mobilní web