V Praze skončilo už druhé multikino

V Praze pro nezájem diváků skončilo druhé velké multikino. S posledním březnovým dnem zavřelo své brány kino Cinema City Park Hostivař. Uvedl to dnes server tn.cz. Jako první ukončil provoz v roce 2008 multiplex v pražském obchodním centru Novodvorská Plaza.

 ilustrační foto
1.4.2012 12:55   |  

Multikino Cinema City Hostivař bylo prvním moderním multikinem v Praze. Divákům se otevřelo v roce 2000. Mělo osm klimatizovaných sálů s obřími plátny pro celkem 1730 diváků.

Za posledních 12 let kino změnilo třikrát název a majitele. Nejprve fungovalo dva roky pod názvem Star Century, do loňska jako Palace Cinemas. Všichni provozovatelé se potýkali s nízkou návštěvností a prodělečným provozem.

Podle serveru digitalnikino.cz byl v Hostivaři zdigitalizovaný pouze jeden kinosál z osmi. Je tak pravděpodobné, že provozovatelé kina, kteří stáli před nutností technické inovace, se raději rozhodli provoz ukončit. Majitel kina se přitom loni vymanil z desetimilionové ztráty a vykázal zisk 16,5 milionu korun.


Čtěte také: Cinema City se přehoupla do zisku 16,5 milionu korun


Společnost Cinema City ukončení kina veřejně neoznámila, dodal tn.cz. Z jejích webových stránek pouze zmizel program kina na následující týdny.

Návštěvnost kin loni meziročně klesla o pětinu a byla nejnižší za posledních šest let. Loni do kin zavítalo 10,79 milionu osob. Kinům klesly i tržby. Multikina loni utržila zhruba miliardu korun, což bylo meziročně o 291 milionů korun méně. Návštěvnost multikin klesla na 7,2 milionu diváků.

Autor: čtk, bru

Komentáře

Čtěte také

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Lepší možnosti při hledání bydlení jednání na úřadech, horší při hledání práce. Tak si život romské menšiny představují obyvatelé České republiky. Vzájemným soužitím se zabýval… více

Mobilní web