Veletrhy Brno nabídnou akci pro horská střediska | E15.cz

Veletrhy Brno nabídnou akci pro horská střediska

Veletrhy Brno nabídnou akci pro horská střediska
Veletrh luxusních hodinek SEW 2015 v Brně
• 
ZDROJ: ČTK

Dušan Kütner

Největší hráč na tuzemském veletržním trhu, společnost Veletrhy Brno (BVV), chystá v následujících dvou letech až tři nové akce. Jedna z nich již má i konkrétní termín – po dohodě s Asociací lanové dopravy se do Brna v dubnu příštího roku přesune veletrh Intermountain určený provozovatelům horských středisek.

Za dva roky by se pak mohly uskutečnit další dvě odborné akce doplňující současné stavební veletrhy – veletrh věnovaný produkci betonu a souvisejících technologií BetonExpo a veletrh zaměřený na stavební stroje a zařízení Stavex.

„Intermountain je odborný veletrh ve velice úzkém segmentu. Dosud se konal Špindlerově Mlýně a různých lokalit
ách, ale neměl potřebné technické zázemí,“ řekl v rozhovoru pro deník E15 šéf brněnského výstaviště Jiří Kuliš.

Pozitivně bere přesun i Asociace lanové dopravy, která akci s dvacetiletou tradicí dosud pořádala. „Profesionalita, možnosti a výhody nejen pro vystavovatele, ale i návštěvníky, která nám byla ze strany BVV nabídnuta, nás nakonec vedla k tomu, že jsme se rozhodli předat celé pořádání, organizaci a management veletrhu přímo Brněnským veletrhům,“ uvedla dopravní asociace na svých webových stránkách.

Akce pro stavbaře

K současné jedné z největších akcí brněnského organizátora v podobě stavebních veletrhů – na které jen letos dorazilo čtyřiačtyřicet tisíc návštěvníků a 770 firem – by od roku 2017 mohly navázat další dvě akce pro stavební průmysl. „Stavební veletrh se nám trochu dostal na základě tlaku vystavovatelů do pozice veletrhu zaměřeného spíše na veřejnost než na odborníky,“ podotkl Kuliš k důvodům plánů na nové, odborně zaměřené stavařské akce.

Výroba betonu a souvisejících technologií je podle Kuliše pro stavaře zásadní téma a ve světě se koná několik velkých akcí. Například na červnový betonářský veletrh WOC EuropeIntermat 2015 v Paříži dorazilo během šesti dnů přes sto osmdesát tisíc návštěvníků, na které čekaly expozice více než čtrnácti stovek firem.

Pozitivní efekt si Veletrhy Brno slibují od případného veletrhu zaměřeného na stavební stroje. O něj stojí podle Kuliše zejména oficiální prodejci techniky, kteří se po nástupu krize a propadu stavební výroby začali potýkat s poklesem prodejů.

Rozhovor čtěte ve středečním vydání

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!