Výrobce kuchyní Koryna je v insolvenci

4.1.2011 12:18   |  

Přední tuzemský výrobce kuchyňského nábytku, společnost Koryna nábytek, je v insolvenci. Insolvenční řízení s firmou dnes dopoledne zahájil Krajský soud v Brně, a vyhověl tak návrhu společnosti Zona CB. Ta v Českých Budějovicích provozuje obchodní centrum a Koryna jí dluží asi 700 tisíc korun. Vedení Koryny tvrdí, že závazky uhradí a návrh na insolvenční řízení bude nejpozději do středy stáhnut.

Koryna nábytek dluží podle návrhu na zahájení insolvenčního řízení přes půl milionu korun na nájemném, 50 tisíc korun za služby k nájmu a zhruba 100 tisíc za zálohy na tyto služby. Obchodní ředitel Koryny nábytek Jiří Fryšták deníku E15 potvrdil, že pohledávka Zony CB je oprávněná. „Pokusíme se dohodnout, uhradit to a insolvenci zastavit,“ uvedl Fryšták.

Soud zahájil insolvenční řízení s firmou i kvůli tomu, že Koryna nábytek má závazky i u dalších společností. „Nějaké závazky máme, průběžně s věřiteli jednáme, tam ale takový problém jako se Zonou CB není,“ podotkl.

Odpoledne vedení firmy oznámilo, že problém je vyřešen. „Od zítřejšího dne bude návrh na insolvenční řízení stažen s tím, že se oprávněná strana současně vzdá nároku na odvolání,“ uvedlo vedení firmy v prohlášení zaslaném deníku E15.

V insolvenčním řízení se firma ocitla opět po téměř dvou letech. Tehdy ale řízení trvalo pouhých šest dní, neboť také tehdy Koryna nárokované částky věřitelům uhradila. Tržby Koryny nábytek dosáhly v roce 2009 celkem 373,5 milionu korun, což bylo meziročně o 17 procent méně.

Zisk před zdaněním předloni firmě klesl o sedm procent na 23,4 milionu korun. Důvodem byla ekonomická krize a nižší poptávka po kuchyních, způsobená i poklesem bytové výstavby. Výsledky za loňský rok firma zatím nezveřejnila.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Čínští lékaři mohou dál působit ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, a to na základě výjimky ministerstva zdravotnictví. Tradiční čínská medicína se tak dál bude prosazovat v… více

Mobilní web