Výrobce kuchyní Koryna je v insolvenci

4.1.2011 12:18   |  

Přední tuzemský výrobce kuchyňského nábytku, společnost Koryna nábytek, je v insolvenci. Insolvenční řízení s firmou dnes dopoledne zahájil Krajský soud v Brně, a vyhověl tak návrhu společnosti Zona CB. Ta v Českých Budějovicích provozuje obchodní centrum a Koryna jí dluží asi 700 tisíc korun. Vedení Koryny tvrdí, že závazky uhradí a návrh na insolvenční řízení bude nejpozději do středy stáhnut.

Koryna nábytek dluží podle návrhu na zahájení insolvenčního řízení přes půl milionu korun na nájemném, 50 tisíc korun za služby k nájmu a zhruba 100 tisíc za zálohy na tyto služby. Obchodní ředitel Koryny nábytek Jiří Fryšták deníku E15 potvrdil, že pohledávka Zony CB je oprávněná. „Pokusíme se dohodnout, uhradit to a insolvenci zastavit,“ uvedl Fryšták.

Soud zahájil insolvenční řízení s firmou i kvůli tomu, že Koryna nábytek má závazky i u dalších společností. „Nějaké závazky máme, průběžně s věřiteli jednáme, tam ale takový problém jako se Zonou CB není,“ podotkl.

Odpoledne vedení firmy oznámilo, že problém je vyřešen. „Od zítřejšího dne bude návrh na insolvenční řízení stažen s tím, že se oprávněná strana současně vzdá nároku na odvolání,“ uvedlo vedení firmy v prohlášení zaslaném deníku E15.

V insolvenčním řízení se firma ocitla opět po téměř dvou letech. Tehdy ale řízení trvalo pouhých šest dní, neboť také tehdy Koryna nárokované částky věřitelům uhradila. Tržby Koryny nábytek dosáhly v roce 2009 celkem 373,5 milionu korun, což bylo meziročně o 17 procent méně.

Zisk před zdaněním předloni firmě klesl o sedm procent na 23,4 milionu korun. Důvodem byla ekonomická krize a nižší poptávka po kuchyních, způsobená i poklesem bytové výstavby. Výsledky za loňský rok firma zatím nezveřejnila.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Stavební společnost Skanska Česká republika a Slovensko postaví 14,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D1 na východním Slovensku poblíž Košic. Hodnota stavby je 5,3 miliardy korun.… více

Mobilní web