Warren Buffet vstupuje do obchodu s dárkovými předměty

Legendární investor Warren Buffet našel způsob, jak vydělat na Vánocích. Jeho společnost Berkshire Hathaway brzy ovládne trdičního amerického prodejce dárkového zboží, firmu Oriental Trading Company. Masky a obleky Santy, klobouky elfů, sošky sobů, či zářící sliz mu tak přinesou zisk již před letošními svátky.

Warren Buffett
6.11.2012 13:12   |  

Za 500 milionů dolarů koupí Warren Buffet firmu Oriental Trading Company, uvedl to server nytimes.com. „Oriental Trading je lídrem ve svém oboru, má silný manažerský tým a poskytuje výjimečné služby pro zákazníky,“ uvedl Buffet v tiskovém prohlášení. Dohoda o vstupu silného investora signalizuje konec řady vlastnických změn ve firmě Oriental Trading, která prošla i bankrotovou ochranou.

Internetový katalog Oriental Trading

Společnost Oriental Trading byla založena v roce 1932 Harrym Watanabem, synem japonský přistěhovalců. Nejprve se specializovala na dovoz japonských panenek a ozdobných předmětů, o které byl v té době v USA velký zájem. Jeho syn, Terry, rozšířil činnost a posunul firmu do oblasti zásilkového katalogového prodeje. Firmě s příchodem nového tisíciletí velmi uškodilo rostoucí poštovné a neochota Američanů utrácet za nepotřebné věci a téměř zkrachovala.


Také čtěte:

Warren Buffett: Akcie Facebooku si nekoupím

Buffett: Čím jsou akcie níž, tím víc jich koupím


Během posledních dvou let se současným majitelům podařilo dostat firmu do stabilnímu růstu a má tak před sebou skvělou budoucnost jako součást Berkshire Hathaway, uvádí zpráva investiční skupiny. Současní majitelé společnost prodávají za dvojnásobnou cenu, než do ní investovali.

Autor: nos

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web