Warren Buffet vstupuje do obchodu s dárkovými předměty

Legendární investor Warren Buffet našel způsob, jak vydělat na Vánocích. Jeho společnost Berkshire Hathaway brzy ovládne trdičního amerického prodejce dárkového zboží, firmu Oriental Trading Company. Masky a obleky Santy, klobouky elfů, sošky sobů, či zářící sliz mu tak přinesou zisk již před letošními svátky.

Warren Buffett
6.11.2012 13:12   |  

Za 500 milionů dolarů koupí Warren Buffet firmu Oriental Trading Company, uvedl to server nytimes.com. „Oriental Trading je lídrem ve svém oboru, má silný manažerský tým a poskytuje výjimečné služby pro zákazníky,“ uvedl Buffet v tiskovém prohlášení. Dohoda o vstupu silného investora signalizuje konec řady vlastnických změn ve firmě Oriental Trading, která prošla i bankrotovou ochranou.

Internetový katalog Oriental Trading

Společnost Oriental Trading byla založena v roce 1932 Harrym Watanabem, synem japonský přistěhovalců. Nejprve se specializovala na dovoz japonských panenek a ozdobných předmětů, o které byl v té době v USA velký zájem. Jeho syn, Terry, rozšířil činnost a posunul firmu do oblasti zásilkového katalogového prodeje. Firmě s příchodem nového tisíciletí velmi uškodilo rostoucí poštovné a neochota Američanů utrácet za nepotřebné věci a téměř zkrachovala.


Také čtěte:

Warren Buffett: Akcie Facebooku si nekoupím

Buffett: Čím jsou akcie níž, tím víc jich koupím


Během posledních dvou let se současným majitelům podařilo dostat firmu do stabilnímu růstu a má tak před sebou skvělou budoucnost jako součást Berkshire Hathaway, uvádí zpráva investiční skupiny. Současní majitelé společnost prodávají za dvojnásobnou cenu, než do ní investovali.

Autor: nos

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web