Začíná boj o centrálu Prazdroje. Pražské sídlo pivovaru se přesune

Kdo by hledal centrálu Plzeňského Prazdroje v Plzni, nenašel by nic. Vedení pivovaru sídlí v pražské ulici Na Příkopě. Prazdroj však zvažuje, že sídlo z budovy Myslbek přesune jinam. Ve hře je podle zdrojů E15 mimo jiné projekt finančníků z Penty Florentinum nebo Quadrio realitního magnáta Radovana Vítka.

Pilsner Urquell, Prazdroj
19.6.2013 8:28   |  

Je však také možné, že firma zůstane v Myslbeku, který prodělává rekonstrukci. Mimo jiné kvůli tomu, aby byl pro nájemce atraktivnější. Prazdroj si v budově navíc pronajímá nejvíce kanceláří, takže jde o klienta, jehož by majitel Myslbeku AEW Europe nerad nechal odejít. „Pokud si chceme udržet stávající nájemníky a přilákat nové, musíme průběžně investovat do zlepšování pracovního prostředí,“ uvedl manažer Myslbeku Grégoire Lemonnier.

Plzeňský Prazdroj si v centru metropole pronajímá kolem 3600 metrů čtverečních kanceláří. To sice není ani tolik, kolik nyní pro svou expanzi potřebuje například antivirová společnost Avast, přesto jde pro majitele administrativních center o prestižního nájemce.

Pivovarníci se k úvahám o přesunu centrály vyjádřili jen velmi opatrně. „Naše smlouva je platná ještě delší období, proto je v tuto chvíli předčasné předjímat jakýkoli budoucí vývoj,“ sdělil mluvčí Plzeňského Prazdroje Vladimír Jurina.
Vítkova CPI plánuje dokončení Quadria na závěr roku 2014, Penta chce Florentinum dokončit ještě letos.


• Čtěte také:

Plzeňský Prazdroj bude mít nového šéfa - Američana Brodmana nahradí Ital Lanzarotti

Prodej piva klesá. Na vině jsou chladno a povodně

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web