Začínají povánoční výprodeje. Jak skutečně ušetřit a nenaletět obchodníkům

27. prosince 2016 • 14:14

Po vánočních svátcích se znovu otevírají brány obchodů a startuje každoroční vlna slev. Kvůli nové legislativě, která nařizuje majitelům velkých obchodních center o svátcích zavřít, se letos s výprodeji začíná o den později.

Nejvyšší slevy najdete u sezónního nebo rozbaleného zboží, které pod stromečkem neudělalo obdarovaným radost, a rozhodli se ho proto vrátit.

 Majitelé obchodů, kteří potřebují před novou sezónou vyprázdnit sklady, slibují snížení cen ve výši desítek procent. Například obchod s elektronikou Datart nabízí až 70procentní slevy, které potrvají do poloviny ledna.

„Při jejich výpočtu vycházíme ze skutečných cen v předvánočním období. Výprodeje se budou týkat tisíce produktů napříč celým naším sortimentem od mobilních telefonů, příslušenství, malých kuchyňských spotřebičů až po velké spotřebiče a TV,“ uvedla mluvčí řetězce Datart Iva Pavlousková.

 

Nastávají zlaté časy pro lokální či sousedská obchodní centra

Ne všichni obchodníci ale ve skutečnosti vychází z cen stanovených před Vánoci a nákupní horečky často využívají, varuje spotřebitelská organizace dTest.

 „Často se objevují falešné slevy, kdy prodejce cenu výrobku vlastně vůbec nesníží a slovo ‚sleva‘ použije jen jako magické zaklínadlo k nalákání nepozorného spotřebitele k nákupu. Některé obchody naopak ceny na čas zvýší, aby je pak mohly snížit na původní hladinu a vydávat tento rozdíl za slevu. Všechny podobné případy naplňují znaky klamavých obchodních praktik a jsou tedy v rozporu se zákonem,“ varuje vedoucí právního oddělení dTestu Lukáš Zelený.

Více si přečtěte na INFO.cz

Jak to vypadalo ve skladech Amazonu těsně před Vánoci

720p 480p 360p 240p
Mluvčí českého Amazonu Karel Taschner vysvětluje, jak distribuční sklad největšího světového e-shopu funguje.

 

 

Autor: Eliška Kubátová, BusinessInfo.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!