Zakázku na svoz odpadů v Praze získaly AVE CZ a Pražské služby

Zakázku na desetiletý svoz odpadu v Praze získalo konsorcium Pražské odpady 2016-2025, které tvoří Pražské služby (PSAS) a svozová firma AVE CZ. Svoz vyjde město na 1,196 miliardy korun ročně. O rozhodnutí radních na mimořádném jednání informovala radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Svoz odpadu v posledních letech Praha řešila přidělením zakázky přímo PSAS.

 svoz odpadu
23.6.2016 13:07   |  

„Nyní doufám, že Praha bude mít problém se svozem odpadu na deset let dopředu vyřešen. Po dlouhých šesti jednacích řízení bez uveřejnění došlo k otevřenému výběrovému řízení,“ řekla Plamínková. Konsorcium tvoří kromě PSAS, jejichž majoritním vlastníkem je hlavní město, také svozová firma AVE CZ podnikatele Daniela Křetínského.

Dnes také začala čtrnáctidenní lhůta, v které mohou být k projednání tendru podány námitky. Pokud žádné nebudou, Praha následně s konsorciem podepíše smlouvu. Do tendru se přihlásila, kromě vítězného konsorcia, rovněž firma FCC. Podle Plamínkové prý ale společnost nechce proti výsledku soutěže podávat stížnost k antimonopolnímu úřadu či se jinak odvolávat.

Svoz odpadu nyní v Praze zajišťují PSAS. Jejich většinovým vlastníkem je Praha, menšinovým pak firma AVE CZ. Praha se v minulosti neúspěšně pokusila minoritní podíl získat. Zda v této snaze bude pokračovat, není rozhodnuto. „Vzhledem k tomu, že máme vysoutěženo, tak osobně si myslím, že tato politická reprezentace se tím zabývat nebude. Je to ale můj soukromý názor,“ řekla Plamínková.


Čtěte také:

AVE CZ a Pražské služby spojily síly v boji o zakázku na svoz odpadu

Praha vypíše tendr na svoz odpadu. Za deset let zaplatí 13 miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web